Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

První divadelní podvečer na Valdštejně

Divadelní podvečer na Valdštejně, autor: Pavel Charousek
Teplá tropická noc a zapadající slunce osvětlující mraky nad kaplí sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně se staly kulisou pro první divadelní představení v rámci projektu Divadelní podvečery na Valdštejně.

Na prvním nádvoří areálu hradu se před zraky diváků odehrálo v pátek 20. července „hospodsko-šarvátkové politikum“ Valdštejn v podání profesionálního divadelního souboru „Geisslers Hofcomoedianten“. Návštěvníci se zájmem sledovali příběh jedince, který se vlastními silami na české poměry dostal nebývale vysoko. Geisslerovský Valdštejn vznikl na základě barokního textu – vůbec prvního dramatu zabývající se jeho osudem – Tragédie Albrechta z Valdštejna od Henryho Glapthorna z roku 1640. Po 75 minutách byly výkony vystupujících odměněny velkým potleskem.

Divadelní podvečer na Valdštejně

Druhé divadelní představení v letošním roce nese název A tak tě prosím, kníže a na Valdštejn zavítá soubor z Mladé Boleslavi, Divadýlko na dlani. Na toto divadelní představení jste srdečně zváni.

Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace

Foto: Pavel Charousek

Vytvořeno 22.7.2018 20:24:14 | přečteno 333x | zdenka.strauchova
load