Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Mimořádné prohlídky v rámci Dne židovských památek

Synagoga Turnov, autor: Turnovské památky a cestovní ruch

V neděli 13. srpna 2017 bude v rámci již oficiálního prvního Dne židovských památek v České republice otevřeno 50 vybraných židovských pamětihodností v Čechách, na Moravě a Slezsku.

Návštěvníci budou moci navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí. Akci pořádá Židovská obec v Praze ve spolupráci se Správou budov a hřbitovů a. s. Matana, Federací židovských obcí v ČR, Židovskou obcí v Brně a Židovskou obcí v Teplicích. Konání Dne židovských památek je podpořeno příspěvkem Nadačního fondu obětem holocaustu a Ministersva kultury ČR.

V této souvislosti se k akci připojila i Synagoga Turnov, která na tento den, neděli 13. srpna, připravila pro návštěvníky mimořádné prohlídky Synagogy Turnov, bývalé židovské čtvrti a židovského hřbitova s výkladem. Prohlídky proběhnou v 10:00 a 14:00 hodin. Sraz je v Synagoze Turnov a vstupné je v rámci návštěvy synagogy.

Jste srdečně zváni.

Iva Šimáková, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace

Židovský hřibov Turnov


Vytvořeno 2.8.2017 | přečteno 452x | anna.supikova
load