Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Metal dává naději prostřednictvím mladých muzikantů

Metal for hope

Metalista je pro většinu lidí ten divný člověk, co poslouchá drsnou muziku, chodí celý v černém a po večerech vysedává v hospodě nebo obráží koncerty, kde se dějí kdovíjaká zvěrstva. O posluchačích tvrdé hudby panují různé předsudky, z nichž většina jsou naprosté nesmysly. Nově vzniklý spolek Metal for Hope je toho důkazem. Parta mladých metalistů se totiž rozhodla, že chce svou muzikou pomáhat těm, kteří to nejvíc potřebují a chystá v pořadí už třetí benefiční koncert, tentokrát v kulturní kavárně KUS na Střelnici.   

Tvrdé jádro Metal for Hope tvoří šestice mladých lidí – Jakub Viták, Jarda Bejr, Honza Hlubuček, Ája Novotná, Pavel Prchlík a Václav Vaníček. „Na začátku byl nápad uspořádat benefiční koncert hudby, kterou máme rádi,“ říká první jmenovaný. Výtěžek z koncertu Light in the Darkness vol. 1 byl věnovaný dětskému centru Sluníčko. „Životní události mě přivedly k tomu, že chci pomáhat ostatním. S dětmi ve Sluníčku se znám už dlouho, a proto jsme první koncert věnovali jim,“ vysvětluje Jakub Viták. Hlavním organizátorům pomáhá podle jeho slov bezpočet kamarádů, známých a dokonce i úplně cizích lidí. „Ukazuje se, že hudba je skvělým společným jmenovatelem lidí, kteří mají chuť dělat něco prospěšného.“

Po úspěchu prvního koncertu se rozhodli mladí metalisti založit spolek, aby bylo pro ně jednodušší shánět sponzorské dary. Následoval úspěšný benefiční koncert, který muzikanti uspořádali pro dívku s nemocí motýlích křídel, Vanesku. „V kouzelných kulisách hradu Trosky se sešlo na sto padesát lidí a podařilo se vybrat spoustu peněz,“ raduje se Viták. „Překvapilo nás, že dorazili i lidé, kteří normálně metal neposlouchají. Byl tam jeden starší pár, líbilo se jim, že mladí lidé dělají něco takového,“ dodává.

Metal for Hope mají teď v plánu rovnou tři koncerty na Střelnici. V kulturní kavárně KUS se první z nich odehraje už v pátek 16. října od 20 hodin. Vstupné je dobrovolné a výtěžek z akce poputuje do denního centra pro dospělé s těžkým mentálním postižením a autismem Slunce všem. „Chceme, aby byly naše koncerty nejen kulturní událostí, ale aby taky přinesli něco dobrého těm, kteří to potřebují. Navíc ukážeme, že i metalisti mají dobré srdce,“ dodává Jakub Viták.

Muzikanti se už začínají spolku ozývat sami, takže chystaná trojice koncertů nemusí být zdaleka poslední. „Naším cílem je vydržet co nejdéle a co nejvíc pomoct,“ podotýká za organizátory Jakub Viták. „Spolupráce s Kulturním centrem Turnov je pro nás super v tom bezplatném zázemí a díky pomoci s propagací,“ uzavírá.

Více informací najdete na facebook.com/metalforhope

(Zdroj: TZ KCT)

Vytvořeno 8.10.2015 8:37:22 | přečteno 1091x | Ing. Klára Preislerová
load