Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kapela Nothingham podruhé ovládla Valdštejn

Koncert Valdštejn, autor: Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

V minulém roce možná nikdo nevěřil, že se na jednom z nejstarších hradů Českého ráje může uskutečnit rockové vystoupení. A tato představa se však stala skutečností, o kterou se postarala turnovská kapela Nothingham. Ta předvedla v zaplněné valdštejnské kapli show, která doslova brala dech. Právě kvůli velkému úspěchu v loňském roce došlo letos k opakování onoho vystoupení, které navázalo na stanovenou laťku a nenarušil ho ani rozmar počasí.


Ve středu 11. července došlo v prostorách hlavní hradní dominanty, tj. kaple sv. Jana Nepomuckého, k reprízování úspěšného rockového oratoria v podání místní turnovské kapely Nothingham. Ta se, zejména v posledních letech, stále více dostává do povědomí širší veřejnosti. Právě na Valdštejn přivezlo podruhé toto uskupení známé rockové oratorium věnované sv. Janu Křtiteli. Původně se měl koncert, stejně jako vloni, uskutečnit před kapličkou tohoto světce na prvním hradním nádvoří. Ovšem kvůli nepřízni počasí se vystoupení přesunulo znovu do barokních kulis valdštejnské kaple.

 koncert Valdštejn


Skupina Nothingham, která nedávno oslavila dvacet let své existence, se hudebně pohybuje na rozmezí gotiky a progresivního metalu. Avšak její rockové oratorium je zcela výjimečné a díky tomu se dočkalo už několika repríz v širokém okolí. Stejně jako vloni, předvedla i letos kapela ve složení Pavel Mlejnek (baskytara, zpěv), Marek Boňko (klávesy), Petr Tesař (bicí) a Jan Bouzek (kytara) dechberoucí podívanou společně se svými hosty, kteří hráli na housle, violu a pozouny. Celkový dojem z vystoupení byl navíc umocněn a korunován výjimečným zpěvem hlavní vokalistky Kristýny Anežky Polákové, při jejímž hlasu přítomné doslova mrazilo. Není divu, že po skončení akce přirovnávali někteří návštěvníci určité pasáže vystoupení k legendární finské kapele Nightwish. Druhou reprízu této nevšední podívané si nenechalo ujít okolo sto padesáti návštěvníků, kteří zaplnili do posledního místa jak prostor kaple, tak i část druhého nádvoří.

 koncert Valdštejn


Lidé, kteří nestihli středeční vystoupení na Valdštejně, nemusí zoufat. Zakládající člen kapely, baskytarista Pavel Mlejnek, potvrdil, že diváci mohou v následujících dnech navštívit např. NaKaši Fest 2018, který se uskuteční od 26. do 29. července v Petrově u Prahy, či charitativní akci „Benefice pro Viktorku a Terezku“, konající se 4. srpna v Sedmihorkách u Turnova za přítomnosti mnoha slavných osobností. Věříme, že se toto talentované hudební uskupení na jeden z nejstarších hradů Českého ráje opět brzy vrátí.

Kulturní akce budou zde na Valdštejně pokračovat i v následujících dnech. Už v pátek 20. července proběhne na prvním nádvoří divadelní představení v podání pražského spolku „Geisslers Hofcomoedianten“. Všichni jste srdečně zváni!

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o. 

https://www.youtube.com/watch?v=g3mEjoX2z6Y&list=PLV7o7dhMhMZKeEDV_sJBP_Pka9_0JFkuNVytvořeno 14.7.2018 12:00:49 | přečteno 719x | zdenka.strauchova
load