Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hradozámecká noc 2020 a hrad Valdštejn

Hradozámecká noc, autor: RTIC

Do Hradozámecké noci, která probíhá vždy poslední víkend v srpnu se v letošním 11. ročníku zapojilo více než 80 památkových subjektů.Podle údajů NPÚ, který je pořadatelem této akce, navštívilo zapojené objekty skoro 19.000 návštěvníků.

Dle slov generální ředitelky NPÚ Naděždy Goryczkové, jde o příležitost vidět hrady a zámky v trochu jiném světle. Večerní prohlídky mají úplně jinou atmosféru a památky při nich dostávají zcela jinou dynamiku. Poznání většinou navíc oživují i zážitky zprostředkované kostýmovanými průvodci včetně historických scének.

Letošní ročník byl věnován připomínce šlechtického rodu Valdštejnů. Na slavnostní zahájení, které proběhlo v areálu zámku Mnichovo Hradiště, přijeli i současní příslušníci tohoto rodu. Valdštejnům patřil zámek až do roku 1946. V areálu zámku byl připraven bohatý kulturní program včetně otevření nové výstavy u hrobky Albrechta z Valdštejna v kostele Tří králů a kapli sv. Anny.


Hradozámecká noc

Hradozámecká noc je již tradičním vyvrcholením letní návštěvnické sezóny na památkách. V Libereckém kraji se letos zapojily 4 subjekty.

Zajímavý a bohatý program Hradozámecké noci na hradě Valdštejně byl připraven již od 13 hodin. V areálu hradu a jeho interiérech se mohli lidé osobně setkat s významnými postavami, které utvářely dějiny jednoho z nejstarších hradů Českého ráje.  První hradní nádvoří patřilo tanečnímu uskupení The Wings, které v nádherných dobových kostýmech předvedlo královský valčík či kvapík. Večer proběhly hrané kostýmované scénky představitelů šlechtických rodů, které v průběhu historie na hradě pobývaly. Program doplnil hudbou varhaníka Radek Rejšek. Hradozámeckého odpoledne a noci na Valdštejně se zúčastnilo na 300 spokojených návštěvníků.

Poděkování patří všem, kteří se za realizaci zajímavého programu na hradě Valdštejně podíleli. 


Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

Vytvořeno 1.9.2020 9:19:30 | přečteno 371x | Ing. Klára Preislerová
load