Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hrad Valdštejn za první republiky – zajímavá výstava v areálu hradu

Akce na Valdštejně, autor: Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

Od června 2018 je na druhém nádvoří hradu Valdštejna umístěna malá výstava ke 100. výročí vzniku Československého státu. V době první republiky byl hrad Valdštejn v majetku šlechtického rodu Aehrenthalů a byl přístupný veřejnosti (hrad Valdštejn byl zpřístupněn veřejnosti již v roce 1824).


Výstava více než 30 pohlednic z období první republiky je doplněna o medailónky dvou osobností, které na hradě v tomto období pobývaly. Prvním je medailónek Josefa Bohuslava Foersta, hudebního skladatele a umělce, který přímo ve zdech hradu složil jedno ze svých oratorií a namaloval několik obrazů. Druhý medailonek patří známé prvorepublikové herečce Antonii Nedošínské.

Akce na Valdštejně

Výstavu doplňuje fotokoutek -  s cylindrem na hlavě se můžete vyfotit před velkoplošnou fotografií mostu z této doby. Další doprovodnou aktivitou výstavy jsou dvě skládačky s motivem Valdštejna. K výstavě byly vydány i suvenýry. Jedná se o turistickou vizitku, medovinu  a čokoládky s motivem Valdštejna a reedici dvou starých pohlednic.

Akce na Valdštejně

Třetího června proběhla na Valdštejně vernisáž a setkání lidí, kteří hrad v průběhu doby spravovali a podíleli se na jeho chodu. Setkání se zúčastnili i zástupci Foersterovy společnosti. Atmosféra setkání byla velmi milá a přátelská.

Výstava na hradě Valdštejně potrvá až do konce září. Přijďte se podívat, těšíme se na Vás.

 Ing. Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

Akce na Valdštejně


Vytvořeno 12.7.2018 8:00:11 | přečteno 512x | zdenka.strauchova
load