Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dny evropského dědictví na Valdštejně

Valdštejn, autor: RTIC

Ve dnech 7. až 15. září 2019 proběhnou již tradiční Dny evropského dědictví. Letošním tématem je „Památky a zábava“.

Při této příležitosti je v sobotu 7. září na Valdštejně od 14:00 hodin uspořádán varhanní koncert  Radka Rejška, českého hudebníka, kampanologa, organologa, hudebního skladatele, režiséra a redaktora. A právě při této příležitosti bychom mu chtěli i poděkovat za dlouholetou péči a údržbu varhan. 

Radek Rejšek

Varhany pocházejí z roku 1901 a na hrad Valdštejn byly přemístěny v roce 1989 z kostela v Solci. Pro jejich instalaci musel být i upraven prostor kruchty. Po koncertě proběhne pro zájemce prohlídka běžně nepřístupného krovu kaple včetně zvonění na sanktusový zvonek.

Během Dnů evropského dědictví (European Heritage Days - EHD) jsou každoročně v měsíci září zpřístupněny nejširší veřejnosti zajímavé památky, budovy a další prostory, které jsou  jindy zčásti nebo i zcela  nepřístupné.  EHD jsou významnou kulturně poznávací společenskou akcí, která rozšiřuje a zvyšuje povědomí o našem kulturním dědictví.

Do letošního ročníku se zaregistrovalo 791 památek a proběhne 292 akcí po celé ČR. Více informací najdete na: http://www.historickasidla.cz/cs/dny-evropskeho-dedictvi/ehd-2019.html

Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková


Vytvořeno 4.9.2019 13:11:40 | přečteno 628x | Ing. Klára Preislerová
load