Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dny evropského dědictví byly připomenuty i v Turnově

DSCN2065

K aktivitě Rady Evropy a Evropské komise, jejímž cílem je hledání cest ke kořenům naší, evropské i světové civilizace, se již tradičně připojil Turnov v průběhu Dnů evropského dědictví. Jejich oslavy se konaly dvěma akcemi, ve dvou termínech a na dvou místech.

Pěvecké sbory Antonín Dvořák z Turnova a Janáček z Jablonce nad Nisou společně zazpívaly na koncertě v galerii turnovského Muzea Českého ráje ve čtvrtek 12. září. Přišlo tolik lidí, že bylo hlediště zcela zaplněno. Mezi posluchači nechyběl ani starosta města Tomáš Hocke. 17. září, symbolicky v den narození Miroslava Tyrše, jednoho ze zakladatelů organizovaného tělovýchovného hnutí v Čechách, otevřela tělovýchovná jednota Sokol veřejnosti historickou budovu sokolovny. Dopoledne v ní vyprávěl školákům starosta místního Sokola Milan Hejduk o historii sokolského hnutí a přiblížil vznik budovy. V historickém kroji se mladé generaci prezentoval člen turnovské sokolské jednoty Martin Klejch, který předvedl i šplh na laně bez přírazu. Žáci si pak sami mohli vyzkoušet svoji zdatnost v této disciplíně a v hodu na basketbalový koš. Do budovy zavítaly také děti z mateřské školy, které si prohlédly výstavku historických artefaktů a cvičebního nářadí. V odpoledních hodinách si našla do pěkné budovy ve Skálově ulici cestu asi desítka lidí. Kromě historie s nimi Hejduk mluvil též o současnosti turnovské jednoty. Navíc jim ukázal i prostory Centra pro rodinu Náruč, které v prostorách sokolovny sídlí. „Oslavy letošních Dnů evropského dědictví v Turnově se vydařily,“ zhodnotila pracovnice odboru školství, kultury a sportu turnovské radnice Alena Roubalová.

Dny evropského dědictví 2013

DSCN2065

DSCN2065

 
DSCN2070

DSCN2070

 
DSCN2109

DSCN2109

 
DSCN2136

DSCN2136

 
DSCN2141

DSCN2141

 
IMG 2988

IMG 2988

 
IMG 2990

IMG 2990

 
IMG 2994

IMG 2994

 
 
Vytvořeno 19.9.2013 11:21:38 | přečteno 826x | Bc. Radek Drašnar