Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Chodby radnice jsou také galerií

obraz Jožky Čermáka, autor: R. Drašnar

Chodby turnovské radnice slouží také jako jedna velká galerie.

Od počátku ledna 2014 jsou na nich vystavena díla Jožy Čermáka, absolventa zdejší střední uměleckoprůmyslové školy, autora obrazů a dřevěných plastik. Obrazy v prostorách turnovské radnice jsou z cyklů "Agapé" a "Krajiny" (Český ráj, Krkonoše, Lužické hory a Vysočina) a vznikly technikou akrylu na plátně v průběhu roku 2013. Malíř je zapůjčil na radnici zdarma a budou k vidění po dobu neurčitou, pokud bude zájem o to, aby výstava trvala. Sám autor se po instalaci obrazů vyjádřil, že výtvarné dílo vlastně neexistuje. "Vzniká teprve v očích diváka, který se vydá cestou hledání odpovědi na vlastní otázku," vysvětlil Čermák. Pojďte se tou cestou vydat a přijďte se na obrazy podívat!

Vytvořeno 13.1.2014 15:50:25 | přečteno 798x | Bc. Radek Drašnar