Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bohatá nabídka košer vín v Synagoze Turnov

Košer vína v Synagoze Turnov, autor: Ing. Eliška Gruberová

V Synagoze Turnov si můžete vybrat a zakoupit košer vína z Českého vinařství Chrámce.  Košer vína zde vyrábějí ortodoxní Židé tak, aby splňovala požadavky židovského náboženství.

Znamená to mimo jiné i to, že od zpracování hroznů až po zátkování láhví se celého výrobního procesu mohou zúčastnit pouze Židé světící šabat (sobotu). Celá výroba košer vína je úplně oddělena od výroby vín ostatních. Některá z vín byla oceněna medailemi na vinařských soutěžích.

V Synagoze jsou k dispozici vína ročníků 2003, 2004, 2005 a 2007, jedná se o vína červená, bílá a růžová.  Ceny vín se pohybují od 120,- Kč po 299,-. U nejdražších vín se jedná o jakostní vína s přívlastkem.

Zakupte si a ochutnejte. Určitě nebudete zklamáni.

 Košer vína v Synagoze Turnov

 

Zajímavá výstava na ženské galerii v Synagoze Turnov

Až do konce září bude na ženské galerii v synagoze Turnov ke zhlédnutí zajímavá výstava: "Hieronymus Lorm - Muž, jenž otevřel hluchoslepým svět". Výstava je zapůjčena od Regionálního muzea v Mikulově a přibližuje zajímavou a málo známou osobnost židovského sociálního pracovníka, který se sám stal hluchoslepým a vytvořil speciální dotykovou abecedu pro hluchoslepé, používanou dodnes. Jeho jméno nese i společnost pomáhající hluchoslepým - občanské sdružení Lorm.

V synagoze si je možné koupit i publikaci: "Hieronymus Lorm - Muž, jenž otevřel hluchoslepým svět", jejíž autorkou je kurátorka výstavy Dana Massowová. Kniha stojí 45,- Kč.

Hieronymus Lorm

Ing. Eliška Gruberová, vedoucí OCR MěÚ Turnov, www.synagoga-turnov.cz, www.infocentrum-turnov.cz

Vytvořeno 27.3.2014 18:41:43 | přečteno 1433x | Kateřina Doubravová
load