Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Advent na Valdštejně důstojně zahájen

Zimní Valdštejn, autor: RTIC

Jeden z nejstarších hradů Českého ráje minulý týden zahájil svůj bohatý adventní a vánoční program. Lidé se navíc podívali i do krásně vyzdobeného Slavnostního sálu. 

V sobotu 30. listopadu 2019 byl zahájen dlouho připravovaný valdštejnský vánoční program. Ten pomyslně odstartoval liberecký pěvecký soubor A my taky, který v kapli sv. Jana Nepomuckého zazpíval spolu s přítomnými vánoční koledy. Při koncertu tvořila důstojnou kulisu i výzdoba celého barokního prostoru, přičemž nechyběl ani slaměný betlém u oltáře. 

Valdštejn vánoční

Druhou adventní sobotu zavítal na Valdštejn již podruhé v roce liberecký renesanční soubor Capella Rederna, který přivezl opravdu nevšední a specifický repertoár. Alfou omegou jeho adventního programu jsou totiž vánoční skladby z různých koutů Evropy, zpívané navíc v originálním jazyce. Návštěvníci tak mohli slyšet např. makedonské, italské, polské či katalánské vánoční písně od 13. do 19. století. Lucie Hauserová, jedna ze dvou hlavních zpěvaček, navíc přítomné seznámila i se zajímavými vánočními zvyky daných zemí a regionů. Hrálo se i na historické hudební nástroje např. flétnu, šalmaj či trumšajt.   

Capela Rederna

Při obou koncertech měli lidé také možnost nahlédnout s průvodcem do vánočně vyzdobeného Slavnostního sálu klasicistního domu, kde se dozvěděli zajímavosti z historie rodu Lexů z Aehrenthalu. Vánoční program na Valdštejně tím ale zdaleka nekončí. Více informací najdete na www.hrad-valdstejn.cz nebo na oficiální facebookové stránce. 

Vánoční akce nad Valdštejně

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

 


Vytvořeno 10.12.2019 12:59:58 | přečteno 402x | Ing. Klára Preislerová
load