Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovské památky a cestovní ruch ruší jarní akce

Zahájení turistické sezóny, autor: Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

Z důvodu vládních nařízení v souvislosti se šířením nákazy koronovirem jsou zrušeny následující akce, které jsou pořádány příspěvkovou organizací Turnovské památky a cestovní ruch. Neboť se jedná o akce, které jsou spojeny s určitými tématy, nebudou následně přesouvány na jiný termín.

Jako první akce bude bohužel zrušen 17. ročník akce Český ráj dětem, který se měl konat 25. dubna 2020 a kterou se zahajuje turistická sezóna na Turnovsku a v Českém ráji.

Následně budou zrušeny všechny květnové akce pořádané na hradě Valdštejně a Synagoze Turnov a to:

1. 5. 2020 – Máj na Valdštejně, jubilejní 20. ročník melodramatického ztvárnění Máchova Máje od hudebního skladatele Zdeňka Zahradníka. Představení mělo proběhnout na prvním nádvoří před kapličkou sv. Jana Křtitele, kdy tvář tohoto světce je údajným portrétem Karla Hynka Máchy.


16. 5. 2020 – Valdštejnská pouť, šestý ročník obnovené pouti s kulturním programem na hradě.


24. 5. 2020 – Ďábel Valdštejn – pozoruhodný vzestup vévody frýdlantského. Hudebně-literární pořad ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka Turnov věnovaný nadčasové osobnosti našich dějin a nejslavnějšímu představiteli rodu Valdštejnů.


24. 5. 2020 - Židovské melodie, koncert židovských písně a liturgických melodií v Synagoze Turnov v podání Jaroslavy Maxové (mezzosoprán) a Pavla Machka (kytara).31. 5. 2020 – Varhanní koncert Zdeňky Nečesané a jejích žáků na hradě Valdštejně


Zatím nevíme, jestli proběhne či bude zrušena celorepubliková akce Noc kostelů, která by měla proběhnout 5. 6. 2020 a do které se hrad Valdštejn zapojil zajímavým hudebním programem a netradiční prohlídkou kaple sv. Jana Nepomuckého.

Dění na těchto kulturních památkách můžete sledovat alespoň na sociálních sítích, facebooku a instagramu, kde jsou připraveny zajímané rubriky ((www.facebook.com/valdstejnhrad, www.instagram.com/hradvaldstejn_official, www.facebook.com/SynagogaTurnov).

V současné době se neví, kdy budou a v nějakém režimu otevřeny kulturní památky. Rádi bychom námi spravované památky otevřeli alespoň v omezeném provozu a umožnili  návštěvníkům venkovní prohlídku hradního areálu na Valdštejně bez průvodce.  


Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace

 


Vytvořeno 15.4.2020 11:41:38 | přečteno 562x | Ing. Klára Preislerová
load