Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Turnov podpoří kulturu i v letošním roce

Modrý kocour (1)

Na návrh kulturní komise schválilo zastupitelstvo města na svém zasedání 28. února rozdělení finančních prostředků na kulturní aktivity z Kulturního fondu Města Turnova. Pro rok 2013 bylo z rozpočtu města na podporu místní kultury vyčleněno 840 000 Kč.

Pro přímou podporu akcí je určeno celkem 369 500,- Kč. O tuto částku se podělí divadelní přehlídka Modrý kocour, přehlídka loutkového divadla Turnovský drahokam, Turnovské hudební večery, hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov, Staročeské řemeslnické trhy, adventní koncerty, Poetika 2013, akce Turnovské Bohémy a mezinárodní šperkařské sympozium.

Na činnost celkem 15 spolků půjde 40 000,- Kč a na uspořádání 30 konkrétních kulturních akcí přispěje město ze svého rozpočtu 403 000,- korunami. Příspěvky na publikační činnost činí v letošním roce 25 000,- Kč. K uvedeným částkám bylo přidáno 2 500,- Kč z rezervy z minulého období a celková výše podpory kultury v Turnově je 840 000,- Kč.

Vytvořeno 4.3.2013 11:42:09 | přečteno 855x | Bc. Radek Drašnar
load