Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vichřice Emma nadělala mnoho škod na zeleni

O víkendu 1. a 2. března 2008 se nad Českou republikou přehnala vichřice Emma. Vichřicí bylo zasaženo i naše město a nadělala škody nejen na majetku občanů ale i města. Mezi poškozeným majetkem nebyly pouze budovy, ale i vzrostlé stromy. Z důvodu nebezpečí úrazu platí přísný zákaz vstupu do parku a přilehlých lokalit.

Vichřice způsobila velké škody na zeleni především v lokalitách Šetřilovských parků, u cyklostezky Turnov – Dolánky, ale i v centru města byly škody veliké.
První odhady škod v lokalitě Šetřilovských parků se vyšplhaly na 60 až 100 kubíků dřevní hmoty, kterou je nutno co nejrychleji zpracovat. Původní zjištění bylo 48 padlých stromů, v centrální části se bohužel počet zvýšil po zahrnutí i přilehlých ploch na 108 vzrostlých stromů, další stromy byly poškozeny tolik, že se budou muset nechat z bezpečnostních důvodů pokácet.

Škody na vzrostlé zeleni jsou o něco vyšší než při loňském řádění orkán Kyrill, kdy bylo vyvráceno a poškozeno 73 stromů.

Do konce týdne by měl být proveden úklid plomů dřeva. Následně bude probíhat úklid větví. 

Vytvořeno 11.3.2008 | přečteno 1011x | Richard Mochal
load