Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V září oslavíme na druhý pokus 150. výročí narození profesora Josefa Pekaře

Josef Pekař

Oslavy proběhnou v sobotu 26. září 2020. V rámci tohoto dne bude oficiálně otevřena nová naučná stezka Josefa Pekaře, která vede z Dolánek přes Malý Rohozec do Jenišovic.

Program slavnostního dne:

9:00 Otevření areálu Dlaskova statku v Dolánkách s možností prohlídek

10:00 Slavnostní odhalení naučné stezky Josefa Pekaře na Dlaskově statku

11:30 Odhalení pomníku Josefa Pekaře na Malém Rohozci – Na Černavě u dětského hřiště

13:30 Pietní akt u hrobu Josefa Pekaře v Jenišovicích

15:00 Promítání dokumentu Historik Josef Pekař, na který naváže přednáška dr. Marka Fapša z FF UK – Pivovar Malý Rohozec

 

 

Akce se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty. K výročí byla vydána pamětní mince, kterou vytvořila absolventka turnovské SUPŠ Rozálie Poslušná.

Plakát oprava

Přípravný výbor, který na akci spolupracuje,  již od jara 2018 tvoří: Pekařova společnost Českého ráje, z. s., Městská knihovna Antonína Marka Turnov, Muzeum Českého ráje v Turnově, Město Turnov, Obec Jenišovice, Rohozecký okrašlovací spolek, z. s., Spolek rodáků a přátel Turnova z. s., Gymnázium Turnov, Gymnázium Dr. J. Pekaře v Mladé Boleslavi, Paměť Českého ráje a Podještědí, z. s.

 

Přípravný výbor děkuje všem partnerům a sponzorům za jejich služby, finanční příspěvky či nezištnou pomoc při realizaci této akce.

 

10. 9 – 15.11 Výstava Josef Pekař a Josef Vítězslav Šimák v zajetí múz

Nehistorická výstava k výročí narození známých historiků bude k vidění v Kamenářském domě. Jejich osobnosti si připomeneme z poněkud netradičního úhlu. Je poměrně známo, že Josef Vítězslav Šimák psal básně, ale už méně se ví, že Josef Pekař byl nadšeným fotografem. A právě tyto dva jejich koníčky naše výstava návštěvníkům přiblíží.

 

Klára Preislerová, tisková mluvčí

Vytvořeno 31.8.2020 9:00:52 | přečteno 936x | Ing. Klára Preislerová
load