Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Turnově voperovali pacientovi kolenní kloub zhotovený přímo na míru

operace kolene v Turnově, autor: Krajský úřad Libereckého kraje

Operaci kolenního kloubu, který je zhotoven přímo na míru pacientovi,  provedli v pondělí 3. března 2014 lékaři ortopedického oddělení Panochovy nemocnice v  Turnově.

Chirurgická technika pro náhradu totální endoprotézy (TEP)  kolene nese název Zimmer Pacient Specific Instruments a je pro pacienta  výrazně šetrnější, než standardní operace kolenních náhrad. „Po zhotovení CT a magnetické rezonance pacientovy dolní končetiny je  nález zaslán do mateřské firmy Zimmer sídlící ve Spojených státech  Amerických, kde vyhodnotí stav a elektronicky mi zpět posílají animace ke zhodnocení a konfirmaci," popsal primář turnovské ortopedie MUDr. Dalibor Durďa cestu, která předcházela, než mohli pozvat pacienta k  zákroku. Samotnou resekční šablonu pro kolenní náhradu vyrobili v  belgickém Leuven. „Šablony jsme obdrželi do dvou týdnů od jejich  odsouhlasení a každá nese odentifikační znaky pacienta a operatéra,"  podotkl primář Durďa. Výhodou této techniky je především absolutně přesné umístění implantátů,  což je podle primáře Durdi zcela rozhodující pro správnou funkci a  životnost kloubu. Řezací bloky jsou vyrobené dle pacientovy vlastní  anatomie a naprosto přesně tak korigují úhlové a osové odchylky od  anatomického postavení v poškozeném kloubu," nastínil ortoped. Nespornou výhodou pro pacienta je i výrazně kratší doba, po kterou se  operace provádí, neboť se při operaci provádí až o 22 operačních kroků  méně než u standardních metod. „Souvisí s tím i daleko nižší riziko  infekce a ostatních komplikací jako je tuková embolie nebo hluboká žilní  trombóza," shrnul MUDr. Dalibor Durďa. Díky šetrnějšímu zásahu do kosti  je zákrok touto technikou i méně bolestivý.

(Zdroj: TZ KNL)

Vytvořeno 3.3.2014 16:46:47 | přečteno 1184x | Bc. Radek Drašnar