Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovská nemocnice dobře hospodaří a rozšíří své služby

tisková konference KNL 1.7.2014, autor: R. Drašnar

Generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný informoval na tiskové konferenci v úterý 2. července 2014 o tom, že turnovská Panochova nemocnice velmi dobře hospodaří a dokonce hodlá rozšířit své služby.

 

Panochova nemocnice Turnov je podle generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec plně ekonomicky a zdravotnicky stabilizovaná. Hospodaření turnovského zdravotnického zařízení je od začátku letošního roku vyrovnané a v mírném zisku. Za prvních pět měsíců vytvořilo zisk ve výši 3,3 milionů korun. „Pokud Panochova nemocnice udrží tento trend, dá se předpokládat, že do konce letošního roku vytvoří každý měsíc zisk ve výši jednoho milionu korun. Tato prostředky by mohly být použity na růst mezd zaměstnanců,“ řekl Nečesaný. Také informoval, že zdravotnické služby by měly být rozšířeny o specializovanou léčbu vážných onemocnění trávicího traktu. V Turnově vznikne za 10 – 15 milionů korun nové konzultační Centrum komplexní diagnostiky a terapie idiopatických střevních zánětů. „Čtyři a půl až pět milionů by měly být stavební investice, ostatní náklady půjdou na přístrojové vybavení,“ informoval Nečesaný. „Pracoviště by primárně mělo sloužit pacientům s nespecifickými střevními záněty,“ vysvětlila gastroenteroložka liberecké nemocnice Lenka Nedbalová. Plánované centrum nabídne pacientům komplexní léčbu, tedy diagnostiku, konzervativní a chirurgickou léčbu. „Chirurgické výkony budou nejprve probíhat ve spolupráci s chirurgií Nemocnice Hořovice a s chirurgickou klinikou Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ uvedla Nedbalová. Náměstek pro léčebnou péči a ředitel turnovské nemocnice Martin Hrubý doplnil, že postupně budou chirurgické výkony provádět zaškolení liberečtí a turnovští lékaři. „Zřízení centra v žádném případě nebude na úkor činnosti jiných oddělení,“ zdůraznil Hrubý a přiblížil, proč právě v Turnově vznikne širší a rozsáhlejší jednotka než je v Liberci: „Naše nemocnice má prostory, máme kvalitní zázemí chirurgických a gastroenterologických lůžek, máme i lůžka na jednotce intenzívní péče a anesteziologicko-resuscitační péče.“  V centru budou pracovat čtyři erudovaní gastroenterologové pro dospělé a jeden pro děti, kteří budou mít k dispozici veškeré potřebné vybavení. Zároveň se pacientům dostane jednou týdně i psychologického poradenství. Nové pracoviště nabídne také kompletní zázemí pro pacienty, kteří potřebují biologickou léčbu. Těch se v současné době léči v liberecké nemocnici 145 z celkového počtu zhruba tisícovky pacientů, které lékaři sledují pro onemocnění střev. „Projekt,  který bychom rádi začali realizovat jižletos a měl by být dokončen v roce příštím, zajistí Panochově nemocnici přežití a nesmrtelnost,“ vyjádřil se Nečesaný s tím, spojení turnovské nemocnice s libereckou považuje za velmi dobré politické rozhodnutí.

(Zdroj: TZ KNL)


Vytvořeno 2.7.2014 10:39:13 | přečteno 1041x | Bc. Radek Drašnar