Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov má nového čestného občana

Josef Kunetka, autor: Pavel Charousek

V průběhu slavnostního večera u příležitosti 95. výročí vzniku samostatného Československa, který se uskutečnil v turnovském divadle 28. října 2013, bylo uděleno čestné občanství Josefu Kunetkovi za jeho občanskou angažovanost a aktivitu především v novodobé historii města.

Dnes dvaaosmdesátiletý Josef Kunetka se hned po sametové revoluci pustil do odsunu posádky Sovětské armády z města a Turnov se tak stal jedním z prvních míst v republice, odkud okupanti odešli. Do roku 1993 vykonával funkci místostarosty a člena rady města, v letech 1998 – 2010 byl zastupitelem.  Proslavil se hlavně díky své aktivitě v dosud nedořešené restituční kauze šlechtického rodu Walderode.  Angažoval se však i v záležitosti trasování R35 přes Český ráj, vedení odlehčovací komunikace Turnovem. Organizoval petice, v poslední době za zachování turnovské nemocnice jako městského zdravotnického zařízení. Podílel se na zakládání osadních výborů. Je znám jako neúnavný diskutér a organizátor Hyde Parků a kulatých stolů k nejrůznějším tématům, zejména dopravní problematice města i okolí. Po celou dobu jeho aktivního politického života se na něj mohl kdokoliv obrátit se svým problémem a měl jistotu, že bude vyslechnut a jeho problém se začne řešit. „S panem Kunetkou nelze vždy ve všem souhlasit, přesto je nutné konstatovat, že byl vždy schopen své argumenty obhájit a za svým názorem si vždy stál,“ uvedla zastupitelka Martina Pokorná, která jej na čestného občana navrhla spolu s dalšími lidmi z Turnovské koalice. Zastupitelé tento návrh schválili na svém zářijovém zasedání.

Josef Kunetka se tak připojil k dalším čestným občanům Turnova. Mezi nimi najdeme filantropa a mecenáše Bohuslava Jana Horáčka, prvního polistopadového starostu města Václava Šolce, profesora Jaromíra Horáčka, výtvarné umělce manžele Solovjevovi, filozofa Jana Patočku, politického vězně Sergěje Solovjeva, kulturního aktivistu Jiřího Zajíce a vědce Miroslava Škalouda a Ivana Šolce.

Vytvořeno 31.10.2013 10:55:18 | přečteno 923x | Bc. Radek Drašnar