Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Soutěž Rozkvetlý Turnov zná vítěze

Vyhodnocení soutěže Rozkvetlý Turnov, autor: R. Drašnar

Jubilejní 10. ročník soutěže o nejlepší květinovou výzdobu ve městě Rozkvetlý Turnov byl uzavřen a byly vyhlášeny jeho výsledky. Stalo se tak v průběhu Večera Na Sboře v úterý 12. listopadu 2013, kdy v pořadu Stromy a lidé vystoupila autorka knih o stromech Marie Hrušková a dramaturg, scénárista a režisér Bedřich Ludvík.

Vyhodnocení soutěže provedla odborná komise v čele se zahradním architektem Josefem Součkem. Shodla se na tom, že nejlépe vyzdobila okna a balkón rodinného domu a upravila předzahrádku Irena Jursíková z ulice Karolíny Světlé. Do kategorie A se přihlásilo celkem 7 účastníků a na druhém místě skončila Iva Pohlová  z Hruborohozecké ulice. Třetí místo patří manželům Haškovým z téže ulice.

Do kategorie B týkající se výzdoby oken, balkónů a okolí bytových a panelových domů se přihlásily dvě účastnice. Lepší výzdobu než Ivana Mizerová ze Zahradní ulice měla Lenka Nováková z ulice Diamantová.

Poslední kategorie, hodnoticí úpravu a výzdobu vstupních prostor firem, organizací a institucí, zůstala neobsazena. Nikdo se nepřihlásil, přesto se organizátoři rozhodli pozvat a ocenit dvě provozovny, které dlouhodobě dbají o svůj vzhled. Hotel Karel IV.  Milana Kováře v Žižkově ulici a papírnictví Petra Zamla na Havlíčkově náměstí.

„Velmi si vážím toho, že lidé zkrášlují své domy a jejich okolí květinami. Přispívají tak k pěknému vzhledu našeho města,“ ocenil snahu účastníků soutěže přítomný starosta města Tomáš Hocke.

Ocenění účastníci soutěže obdrželi od pracovníků odboru životního prostředí, který soutěž vyhlásil na konci dubna, zahradní náčiní, knižní publikace, kalendáře a další drobné ceny. „Děkuji všem za účast a věřím, že se přihlásí také v příštím roce. V soutěži Rozkvetlý Turnov chceme i nadále pokračovat,“ uvedla na závěr vedoucí odboru Miloslava Šípošová.

Vytvořeno 13.11.2013 13:53:01 | přečteno 818x | Bc. Radek Drašnar