Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

S unikátními QR kódy se setkáte i v Turnově

QR kódy, autor: OCR MěÚ Turnov

V rámci společného projektu „Informujme a vzájemně se poznávejme – QR CODE“, který realizuje odbor cestovního ruchu turnovské radnice s polským partnerem, městem Jelení Horou, bylo jednou z aktivit i umístění QR kódů na informačních tabulích a křižovatkách turistických cest.

Celkem je v Turnově osazeno 11 míst  QR kódy ve čtyřech jazykových mutacích (v češtině, polštině, němčině a angličtině). QR kódy jsou napojeny na webové stránky www.infocentrum-turnov.cz, které byly díky projektu rozšířeny a doplněny. Návštěvníkům města je tak umožněn přístup k většímu množství informací. Rozšíření informačního systému o QR kód neboli Quick Response ocení především uživatelé chytrých telefonů a dalších moderních elektronických zařízení, jejichž počet neustále stoupá. Mezi další aktivity tohoto projektu patřilo i umístění tabulek na zajímavé domy bývalé židovské čtvrti a vydání trojjazyčné brožury s názvem Procházka bývalou židovskou čtvrtí.

V rámci projektu došlo také k zajímavým setkáním a workshopům. Uskutečnily se v týdnu od 9. 12. do 12. 12. 2013 v obou partnerských městech.  V Jelení Hoře i v Turnově přivítali delegace starostové obou měst. Setkání v polském městě bylo kromě prohlídky nově instalovaných tabulí ve třech jazykových mutacích s QR kódy zaměřeno i na možnost další spolupráce především při budování turistických tras a rozšiřování společných aktivit v cestovním ruchu. Jednání se zúčastnili též představitelé Libereckého kraje. Na průběh celého jednání dohlíželi komisaři EU. V rámci turnovského dopoledního workshopu vystoupili také zástupci Sdružení Český ráj. Po jejich prezentaci se rozproudila diskuze o tom, jak mohou v budoucnu  spolupracovat sdružení a spolky. Například při tvorbě nových společných turistických produktů. Odpoledne patřilo prohlídce města Turnova, naučných tabulí a návštěvě synagogy včetně bývalé židovské čtvrti. Obě setkání ukázala, že další spolupráce obou měst je možná a žádoucí.

Mgr. Veronika Mireková, odbor cestovního ruchu

Tento projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa „PŘEKRAČUJEME HRANICE“

eu efrd euroregion nisa

QR kódyQR kódysetkaní v Jelení Hoře 9.12.2013setkaní v Jelení Hoře 9.12.2013setkaní v Jelení Hoře 9.12.2013

Vytvořeno 2.1.2014 14:44:57 | přečteno 1042x | Bc. Radek Drašnar