Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Restrukturalizace lůžkové kapacity Panochovy nemocnice Turnov s.r.o.

Město Turnov jako vlastník a zřizovatel Panochovy nemocnice Turnov s.r.o. se vždy spolu s vedením nemocnice snažilo o poskytování co nejširší základní péče pro obyvatele spádové oblasti. Demografický vývoj v posledních letech, charakterizovaný nízkou porodností na jedné straně a prodlužováním průměrného věku na straně druhé však vede ke změně nároků na poskytovanou péči.

Město Turnov jako vlastník a zřizovatel Panochovy nemocnice Turnov s.r.o. se vždy spolu s vedením nemocnice snažilo o poskytování co nejširší základní péče pro obyvatele spádové oblasti.

Demografický vývoj v posledních letech, charakterizovaný nízkou porodností na jedné straně a prodlužováním průměrného věku na straně druhé však vede ke změně nároků na poskytovanou péči. Zejména snižující se potřeby hospitalizací dětských pacientů v důsledku přesunu léčby řady onemocnění do ambulantní sféry vede k situaci, kdy provoz dětského oddělení byl shledán odbornou pediatrickou společností jako málo efektivní a komise Ministerstva zdravotnictví nedoporučila pojišťovnám dále péči na tomto oddělení nasmlouvat. Na počátku května 2008 potom oznámila krajská pobočka VZP svůj záměr v duchu tohoto doporučení ukončit smlouvu na lůžkovou péči v oboru pediatrie k 31.12.2008.

Současně s tímto rozhodnutím byla nemocnici učiněna nabídka na rozšíření péče v jiných oborech, zejména rehabilitace, které jsou v liberecké oblasti nedostatečně rozvinuté. Ostatní základní obory, tedy interna, chirurgie a porodnice budou poskytovat služby v nezměněném rozsahu. Rovněž tak oddělení následné ošetřovatelské péče. Zcela nově bude zřízena jednotka tzv. „jednodenní chirurgie“, kde se budou pacienti podrobovat určitým chirurgickým,resp. gynekologickým zákrokům bez nutnosti hospitalizace, tedy budou ihned po výkonu propuštěni do domácí péče. V duchu dopisu ředitele krajské pobočky VZP Ing. Benedikta podává dále nemocnice nabídku na nasmlouvání lůžkového ortopedického oddělení, které bude vhodným způsobem doplňovat operativu liberecké a jablonecké nemocnice v tzv. malých ortopedických výkonech.

Vznikající struktura poskytované péče tak bude lépe vyhovovat potřebám zdravotnictví v libereckém kraji, umožní užší prospěšnou spolupráci mezi nemocnicemi v rámci kraje v oboru rehabilitace zejména ortopedických pacientů. Celá struktura nemocnice potom bude lépe odpovídat současným požadavkům na moderní ústavní péče při efektivním využití veškeré infrastruktury nemocnice, vybudované v posledních letech.
Konkrétní počet lůžek a konečná podoba jednotlivých odborností je v tuto chvíli předmětem jednání s VZP.


Za Panochovu nemocnici s.r.o.

Ing. Tomáš Sláma, ředitel
MUDr. Martin Hrubý, náměstek LPP

Vytvořeno 11.6.2008 | přečteno 999x | Richard Mochal
load