Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Radary již opět měří rychlost

radar, autor: R. Drašnar

Firma AŽD s.r.o. Praha dokončila instalaci nových radarů v Turnově a v okolních obcích a v pondělí 22. července 2013 bylo opět zahájeno měření rychlosti projíždějících vozidel.

Nové radary neměří momentální rychlost vozidla při projetí před radarem, jako tomu bylo u radarů stacionárních, ale zaznamenávají nejvyšší hodnotu rychlosti  při průjezdu mezi dvěma měřícími body umístěnými na rámech nad komunikací. Jde o zcela jiný systém měření. Se zavedením a instalací měl dodavatel určité procesní potíže, proto nebyla dodržena původní lhůta 1. 5. 2013 a radary byly zprovozněny až v druhé polovině července. Ověřeny byly ve čtvrtek 18. 7. 2013.

Radary měří rychlost v Turnově na průtahu silnice I/35 ve směru na Jičín a v ulici 5. května ve směru od Semil do centra, v Radvánovicích ve směru na Jičín i směru opačném a na Malé Skále ve směru na Železný Brod i ve směru na Turnov. V Bezručově ulici v Turnově nové zařízení na měření rychlosti instalováno již nebude a pro Ktovou dosud nebylo vydáno územní rozhodnutí. Celkem je tedy v ostrém provozu 6 rychlostních radarů, díky nimž bude možné opět trestat neukázněné řidiče a které mají působit především preventivně.

Vytvořeno 22.7.2013 16:46:08 | přečteno 2505x | Bc. Radek Drašnar