Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

První společná aktivita česko-saského projektu přinesla dětem zajímavé poznatky z přírodních věd

česko-saský projekt - přírodovědecké dílny

První přírodovědecká dílna jako součást česko – saského projektu s názvem Společná cesta k přírodním vědám (číslo projektu 100127305) se uskutečnila v Turnově ve dnech 31. března a 1. dubna 2014. Zúčastnili se jí žáci třetích tříd ZŠ Žižkova a Grundschule Hermsdorf.


Během dvou dnů děti prošly přírodovědeckými dílnami, kde si vyzkoušely ruční broušení drahých kamenů, pod mikroskopy hledaly živočichy žijící v rybníku, otestovaly chemickou reakci Coca-Coly a bonbónu Mentos, zkoušely hustotu kapalin a chemické reakce kapalin s acylpyrinem. Také si zkusily výrobu papírových hraček a testovaly iluzi souvislého pohybu. „Účastníci dílen se zapojili i do několika pokusů. Vyrobili si například karamelové lízátko, sledovali takzvané hady na stole a další pokusy s ohněm,“ sdělila Eva Krsková z projektového týmu a doplnila, že večer prvního dne patřil návštěvě lidové hvězdárny v Turnově na Vrchhůře a sledování planety Jupiter s měsíci na obloze. Také se podařilo během dílen navázat spojení přes Skype s německou stranou a děti si vyměnily cenné informace. Součástí programu byly také dvě exkurze.  Do Galerie Granát s ukázkou ruční výroby šperků a hledáním drahých kamenů a do III. ZŠ v Žižkově ulici.

Další informace a fotogalerii k projektu „Společná cesta k přírodním vědám“ naleznete na webu města, na internetové adrese: https://www.turnov.cz/cs/mesto/dotace-a-projekty/op-ps-cr-sasko/spolecna-cesta-k-prirodnim-vedam.html

Za projektový tým Renata Špačková, Dis.

Tento projekt je spolufinancován z Programu Cíl 3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce 2007-2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko.

evropsky fond pro regionální rozvojZiel 3


Vytvořeno 8.4.2014 13:45:15 | přečteno 473x | Bc. Radek Drašnar