Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Poškozený strom bylo nutné pokácet

strom- park u letního kina, autor: OŽP MěÚ Turnov

K rozlomení dvojkmenu višně obecné došlo o víkendu 28. - 29. června 2014 v parku u letního kina a strom bylo nutné pokácet.

Silnější kmen višně obecné (Prunus cerasus) o obvodu 81 centimetrů ve výšce 1,3 metru nad zemí zůstal zavěšen nad frekventovanou cestou v městském parku a druhý kmen o obvodu 46 centimetrů ve výšce 1,3 metru nad zemí zůstal ležet na sousední garáži. Vzhledem k tomu, že ponechání rozlomeného stromu na místě by znamenalo ohrožení života či zdraví osob pohybujících se v okolí, případně by mohlo dojít k dalším škodám značného rozsahu, bylo nutné poškozený strom pokácet," informuje vedoucí odboru životního prostředí turnovské radnice Miloslava Šípošová s tím, že kácení bylo v souladu s ustanovením paragrafu 8, odstavce 4, zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny.

Vytvořeno 3.7.2014 7:52:55 | přečteno 597x | Bc. Radek Drašnar