Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Opravy kostelíku jsou téměř u konce

kostelík na BUkovině, autor: R. Drašnar

Kostelík na Bukovině prošel v uplynulém období potřebnými opravami a dočká se i svého znovuvysvěcení.


Za více než 80 tisíc korun z městské pokladny byla v průběhu července především opravena střecha tak, aby to objektu nezatékalo. Opravy se dočkaly také atiky a fasáda, došlo i na vnitřní výmalbu. Nyní již přidají ruce k dílu místní obyvatelé. „Uvnitř uklidí, instalují některé nové prvky vnitřního vybavení a nová vrátka oddělující oltářní prostor. Budou se podílet i na přípravách znovuvysvěcení kostelíku, “ informoval místostarosta Otakar Špetlík. K němu dojde v neděli 31. srpna 2014 od 16:00 hodin za přítomnosti biskupa litoměřického Jana Baxanta. Další událostí pak bude slavnostní mše k 75. výročí otevření kostelíku, která se uskuteční na svátek sv. Václava 28. září 3014 od 14:00 hodin. Sloužit ji bude vikář turnovské římskokatolické farnosti Václav Vlasák.


Vytvořeno 24.7.2014 13:53:14 | přečteno 531x | Bc. Radek Drašnar