Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Oprava spárování kamenného zdiva na prvním nádvoří na hradě Valdštejn

Oprava Valdštejnu březen 2020, autor: RTIC

Hrad Valdštejn zůstává vzhledem k současné situaci pro návštěvníky zatím uzavřen. V areálu hradu však probíhají stavební a údržbové práce.

V současné době se realizuje první etapa opravy spárování vnitřního a horního líce parapetních zdí přístupového mostu na druhý skalní blok a část zdi. Na celkovou opravu zdiva prvního nádvoří byl vypracován projekt, který je vzhledem k náročnosti rozdělen na několik etap. Práce byly započaty 2. března 2020 a měly by být dokončeny do 15. května 2020. Práce provádí firma Durango s. r. o a cena zakázky je 145.804 Kč (176.423 Kč s DPH). Na opravu zdiva bylo zažádáno o finanční příspěvek v rámci grantového programu Libereckého kraje: 7.2 Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji o 70%, tj. 102.063,- Kč z celkových nákladů. Jestli dotace bude přiznána a v jaké výši se vzhledem k současné situaci neví.

Veškeré práce jsou prováděny v souladu se Závazným stanoviskem MěÚ Turnov, odbor školství.

Na jarní květinovou výzdobu se můžete podívat zatím pouze na fotografiích a zajímavosti z hradu sledovat na jeho webových stránkách, facebooku a instagramu.

Jaro na Valdštejně

Více v reportáži: http://www.rtmplus.cz/video/8416/valdstejn-se-pripravuje-na-nadchazejici-sezonu.html

Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace


Vytvořeno 31.3.2020 20:55:10 | přečteno 396x | Ing. Klára Preislerová
load