Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ojedinělá akce Feminafest nabídne i letos zajímavý program

děťátko, autor: ilustrační foto

V sobotu 11. října 2014 se od 9:00 hodin uskuteční již třetí ročník jednodenního setkání zdravotníků s veřejností.

Setkání proběhne v jídelně Krajské nemocnice Liberec a bude zaměřeno nejenom na těhotenství. Tým porodních asistentek a sestřiček spolu s lékaři z oboru gynekologie a porodnictví, ale také psychiatrie, cévní chirurgie nebo diabetologie pro vás připravil zajímavý program. Ten bude rozdělen do dvou bloků - dopoledního a odpoledního.

„Letos je dopoledni blok věnován ženám ve věku zhruba od 18 do 50 let, tedy pro ženy v takzvaném reprodukčním věku a nazvali jsme ho „Zdravá, krásná, v pohodě…“. Budeme v něm společně hledat souvislosti mezi péčí o zdraví a ženskou krásou. Cílem je, abychom předali informace nejen o tom, jak ženy mohou předcházet závažným onemocněním, či jak je léčit, ale seznámit je i s problematikou antikoncepce, pohlavně přenosných onemocnění a dalšími zajímavými tématy,“ upřesnila vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice v Liberci Zuzana Paukertová. Návštěvnice si mohou poslechnout přednášky například o vypadávání vlasů, obezitě i o trendech v oblasti léčby křečových žil. Nebude chybět ani losování o zajímavé ceny, mezi které patří například poukazy na masáže.

Odpolední program bude věnován těhotenství a porodu s dovětkem "Než se narodí." Začátek je naplánován ve 14:00 hodin přednáškou Životní styl pro dva. Toto téma následně rozvine vedoucí lékařka porodnice Ivana Bydžovská, která partnery verbálně provede úskalími těhotenství. Druhá část odpoledního bloku přiblíží budoucím rodičům služby, které poskytuje nadstandardně liberecká porodnice ale i to, jak probíhá předporodní příprava, jak porodnice pracuje a co může nabídnout, či jaké novinky připravuje v péči o šestinedělky a jak pečovat o novorozence.

„Stejně jako dopoledne slosujeme na závěr dotazníkové lístky a výherkyně se mohou těšit na výhry v podobě pobytu na nadstandardním pokoji liberecké porodnice zdarma, na provedení 4D ultrazvuku, poukaz na celý předporodní kurz, sady dětské kosmetiky nebo knížky pro mladé maminky,“ vyjmenovala pestrý výčet cen Zuzana Paukertová s tím, že po celý den nebudou pro všechny příchozí chybět ochutnávky zdravého stravování nebo ukázka cvičení maminek s kočárky. Odpolední blok není určen jen pro budoucí maminky, ale samozřejmostí je doprovod partnera.

Stačí jen, aby se všichni zájemci o tuto, v České republice zcela ojedinělou akci, přihlásili na www.nemlib.cz


(Zdroj: TZ KNL)
Vytvořeno 7.10.2014 6:44:21 | přečteno 731x | Ing. Klára Preislerová