Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Občanská iniciativa hodna následování

úklid dětského hřiště, autor: Zdeněk Svárovský

Město Turnov spravuje a udržuje po celém městě celkem osm dětských hřišť. Ne vždy má dostatečné kapacity a prostředky k jejich dokonalému úklidu, proto vítá následující občanskou iniciativu.

Na sídlišti Patočky si vzal dobrovolně pod patronaci dětské hřiště tamější obyvatel pan Zdeněk Svárovský. Zmobilizoval děti hřiště využívající a vyzval je ke společnému úklidu. „Ať si po sobě uklizí ten, kdo hřiště využívá“, zamýšlí se pan Svárovský a informuje: „Od města jsem zajistil potřebné nářadí a také malý finanční obnos, za nějž pořizuji odměny pro dětské účastníky úklidových akcí“. Nanuky a sladkosti mohou být pro děti alespoň drobným motivačním prvkem. Tím výchovným pak může být radost z prospěšné činnosti a čisté a upravené prostředí dětského hřiště.

Starosta města Tomáš Hocke vyzývá obyvatele turnovských sídlišť k následování uvedeného příkladu občanské iniciativy a angažovanosti. V případě, že někdo z občanů převezme do péče dětské hřiště, město mu vypomůže nářadím a malou finanční částkou na odměny dětem. V případě zájmu se obraťte přímo na paní Ludmilu Těhníkovou, vedoucí odboru správy majetku, a dojednejte s ní podrobnosti. Pokud to bude Vaše přání, ochotně budeme o Vaší aktivitě informovat na webových stránkách města a dalších městských médiích.

úklid dětského hřiště

Vytvořeno 24.6.2013 14:44:05 | přečteno 1065x | Bc. Radek Drašnar