Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

O dění v turnovské nemocnici byli informováni novináři

nemocnice v Turnově

Tisková konference, které se zúčastnil generální ředitel Krajské nemocnice Liberec a.s. Luděk Nečesaný, náměstek pro léčebnou péči v Panochově nemocnici Turnov Martin Hrubý, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, jeho náměstkyně pro zdravotnictví Zuzana Kocumová a starosta Turnova Tomáš Hocke, se konala v turnovské nemocnici v pátek 28. února 2014.

Novináři byli na této tiskové konferenci informováni o hospodaření Panochovy nemocnice Turnov za rok 2013. To skončilo celkovou ztrátou ve výši 26,9 miliónu korun. „Do cash flow se do roku 2014 přenáší povinnost uhradit vratky zdravotním pojišťovnám za menší objem poskytnuté péče proti poskytnutým zálohám v Panochově nemocnici. Z roku 2012 se jedná o vrácení 5,8 miliónu korun a za rok 2013 je tato vratka odhadnuta na cca 9 miliónů korun. Celkem tedy bude v roce 2014 nutné vrátit zdravotním pojišťovnám cca 15 miliónů korun,“ upřesnila ekonomická ředitelka Krajské nemocnice Liberec Ing. Miloslava Tanečková. Zároveň upřesnila, že hospodaření Panochovy nemocnice Turnov skončilo po fúzi s KNL v lednu 2014 vyrovnaným hospodaření se ziskem 8 tisíc korun. „Pokud se nám podaří udržet výkonnostní a nákladovou kázeň v turnovské nemocnici a realizovat plánovaná opatření na zvýšení efektivity zdravotnických provozů, lze očekávat dosažení měsíčního zisku až ve výši 500 tisíc korun. Tento zisk může být použit na odměny zaměstnancům nemocnice,“ doplnil generální ředitel Krajské nemocnice Liberec MUDr. Luděk Nečesaný, MBA s tím, že tyto prostředky mohou být použity na odměny zaměstnancům. Další informace se týkala výsledků výběrových řízení na pozici náměstka pro lékařskou péči a hlavní sestru v turnovské nemocnici. Ve výběrovém řízení na pozici náměstka pro lékařskou péči zvítězil jediný uchazeč MUDr. Martin Hrubý. Pozici hlavní sestry obhájila Bc. Eva Krejčí. Hodnotící komise byla složena ze zástupců KNL, Města Turnov a Libereckého kraje,“ sdělila tisková mluvčí Krajské nemocnice Liberec a.s. Barbora Silná. Ta také sdělila, že Představenstvo Krajské nemocnice Liberec se na svém středečním zasedání zabývalo otázkou efektivního využití lůžkového fondu na gynekologickém a chirurgickém oddělení Panochovy nemocnice Turnov. Pacientky, které se v Panochově nemocnici v Turnově podrobí operačním zákrokům, budou hospitalizovány na lůžkovém oddělení chirurgie. „Sloučení lůžkového fondu v žádném případě nepředstavuje zrušení gynekologie v Panochově nemocnici v Turnově, kde je sice malý počet operačních zákroků ročně, ale vysoký počet ambulantních pacientek,“ vysvětlil generální ředitel MUDr. Luděk Nečesaný, MBA. Vloni bylo na gynekologickém oddělení Panochovy nemocnice za celý rok hospitalizováno 387 pacientek a průměrna ošetřovací doba činila 2,5 dne. Místo nevyužitých lůžek gynekologického oddělení budou ve stejném počtu otevřena další lůžka interního oddělení, o jehož služby je velký zájem. Zároveň vedení nemocnice připravuje projekt otevření lůžek následné intenzivní péče v prostorech nemocnice Turnov, otevření prodejny zdravotnických potřeb a bufetu. Realizace těchto investic bude vázaná na hospodaření KNL a.s. v průběhu roku 2014.

(Zdroj: TZ KNL)

Vytvořeno 3.3.2014 16:40:25 | přečteno 844x | Bc. Radek Drašnar