Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na zámku Hrubý Rohozec hořelo. Ovšem jen jako.

cvičení na zámku Hrubý Rohozec

Taktické cvičení hasičů, jehož námětem byl požár ve sklepních prostorách zámku Hrubý Rohozec, se konalo v úterý 24. června 2014.

Požár, jeho příčinou byla technická závada na elektroinstalaci, uvěznil dělníky pracující na rekonstrukci sklepení a také několik umělců připravujících výstavu. Celkem hasiči zachraňovali 14 lidí a neměli to vůbec jednoduché. Pohyb s nosítky v labyrintu úzkých zakouřených chodeb sklepení dal všem zasahujícím pořádně zabrat. Jednoduchá nebyla ani záchrana lidí z oken u kaple zámku pomocí výškové techniky. „Jak se zjistilo, automobilový žebřík AZ 30 turnovských profesionálních hasičů do oken vzhledem ke své konstrukci nedosáhl, proto musel být povolán modernější žebřík AZ 32 ze stanice Semily,“ přiblížila mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenka Štrauchová. Cílů k procvičení byla celá řada. Ať už šlo o ustavení techniky na malé ploše, zdokonalení ve vyhledávání osob v zakouřeném a členitém prostoru, spolupráce mezi jednotlivými jednotkami, či vyzkoušení evakuace cenných předmětů z prostor ohrožených požárem. Důkladně procvičena byla také činnost štábu velitele zásahu. Taktického cvičení se zúčastnily jednotky profesionálních hasičů z Turnova, Liberce a Semil, Sboru hasičů města Turnova a dobrovolní kolegové z Příšovic, Malé Skály a Karlovic.

(Zdroj: TZ HZS LK)


Vytvořeno 25.6.2014 8:09:04 | přečteno 518x | Bc. Radek Drašnar