Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na Memoriálu Ludvíka Daňka se představí elitní diskaři

Memoriál Ludvíka Daňka, autor: Radek Drašnar

Mezinárodní atletický mítink Memoriál Ludvíka Daňka se bude konat na turnovském atletickém stadionu v úterý 27. května 2014. Přijedou na něj elitní diskaři i úřadující mistr světa ve vrhu koulí.

 

Memoriál Ludvíka Daňka budou letos provázet dvě jubilea. Uskuteční se 15. ročník a letos uplyne 50 let od vytvoření světového rekordu, který v Turnově vytvořil slavný sportovec, po němž je mítink pojmenován.“ K tomuto výročí připravujeme dokumentární film. Odvysílán bude 2. srpna," sdělila novinářům jedna z organizátorek Jana Svobodová. Datum není vybráno zcela náhodně, právě v tento den totiž Ludvík Daněk svůj rekord vytvořil. Jeho disk tehdy dolétl do vzdálenosti 64,55 metru. Na mítinku se 27. května představí v hlavním závodě stříbrný diskař z posledního mistrovství světa Polák Piotr Malachowski, bronzový Estonec Gerd Kanter i čtvrtý Němec Martin Wierig. Tradičně nebude chybět ani Litevec Virgilius Alekna a Polák Robert Urbanek. Na mítinku se možná ukáže i olympijský vítěz a mistr světa Robert Harting z Německa. Jeho účast ale závisí na tom, jak úspěšný bude při zkouškách na univerzitě. V Turnově se ale určitě představí jeho mladší bratr Christopher. Velmi kvalitní bude i obsazení v soutěži koulařů, kde hlavní hvězdou bude stříbrný z olympiády a dvojnásobný mistr světa David Storl z Německa. Původně měl závodit i bronzový z mistrovství světa v Moskvě v roce 2013 Kanaďan Dylan Armstrong, kvůli zranění se však odhlásil. Zajímavou postavu uvidí diváci i v závodě sprinterů, na start se postaví někdejší mistr světa v běhu na 100 metrů Kim Collins ze Svatého Kryštofa a Nevisu. Daňkův memoriál je zařazen do třetí kategorie mítinků Evropské atletické asociace, zároveň půjde o jeden ze závodů české extraligy. Při zranění Zuzany Hejnové a Denisy Rosolové by největší tuzemskou hvězdou měl být Pavel Maslák. Přihlášeni jsou i Jakub Hološa či výškař Jaroslav Bába. V rámci doprovodného programu se uskuteční autogramiáda olympioniků ze Soči. Do Turnova přijedou i členové klubu olympioniků, mezi nimi by neměla chybět ani Dana Zátopková. Tradiční atletický mítink memoriál si v Libereckém kraji vydobyl značnou prestiž, kraj i město Turnov mu výrazně finančně pomáhají.


Vytvořeno 16.5.2014 13:21:47 | přečteno 828x | Bc. Radek Drašnar