Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Místostarosta přišel mezi seniory

setkání v DPS Výšinka, autor: R. Drašnar

Místostarosta Jaromír Pekař spolu s vedoucí odboru sociálních věcí turnovské radnice Hanou Kocourovou se setkali ve středu 19. února 2014 s obyvateli Domu s pečovatelskou službou na Výšince.

Na začátku setkání ubezpečil místostarosta Jaromír Pekař seniory, že v roce 2014 se pro ně nezvýší cena nájmu ani tepla. Tu dokonce Městská teplárenská pro letošní topnou sezónu mírně snížila. „Bohužel bude letos dražší voda,“ informoval Pekař a krátce vysvětlil, z jakého důvodu se cena vody zvýšila. Hovořil také o schváleném rozpočtu města na rok 2014 a v souvislosti s ním i o tom, kolik stojí běžný provoz města a kolik si může město dovolit investovat do nových staveb, rekonstrukcí či oprav. „Mezi největší investiční akce bude výstavba sportovně – rekreačního areálu v Maškově zahradě, nová Waldorfská školka na Daliměřicích a také zateplení a vnitřní úpravy v budově základní školy v Alešově ulici,“ sdělil Pekař.  Vedoucí odboru sociálních věcí Hana Kocourová poskytla informaci o stěhování turnovského úřadu práce a s ním související změně místa vyplácení sociálních dávek a příspěvků. Také mluvila o ukončení činnosti kontaktního pracoviště okresní správy sociálního zabezpečení, kde si obyvatelé Turnova mohli podávat žádosti o důchod, a o snaze města tuto službu ve městě obnovit. Také připomněla, že její odbor chystá pro seniory jako v předcházejících letech spoustu zajímavých akcí a aktivit. V diskuzi se obyvatelé Domu s pečovatelskou službou například ptali na důvody, proč je v Turnově nejdražší voda v republice. Kritizovali špatný přístup k novému nákupnímu centru Kontakt a navrhli, aby k němu zajížděl autobus MHD. Přáli si, aby blízká autobusová zastávka byla doplněna přístřeškem nebo alespoň lavičkou. Na závěr příjemného setkání představila koordinátorka tísňové péče Anděl strážný českolipské společnosti Henig – security servis Milena Mocová možnosti zajištění tísňové péče. „To představuje například vybavení domácnosti seniora technickým zařízením, pomocí něhož je možné být v kontaktu s dispečinkem a kdykoliv si přivolat pomoc,“ přiblížila Mocová. „Dostupnost této služby byla definována jako jeden z problémů na Fóru zdravého města,“ uvedla Kocourová a přislíbila, že bude s vedením města hledat kroky k jejímu financování. Nejprve ale bude potřeba zjistit, zda osaměle žijící lidé budou mít o tísňovou péči zájem.

Vytvořeno 3.3.2014 7:43:01 | přečteno 874x | Bc. Radek Drašnar