Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Městský svátek připomene odchod sovětských vojsk

Oficialni znak Turnova - čtverec do článku

Památný den 28. květen si město zvolilo jako městský svátek na připomínku jedné z nejvýznamnějších událostí v novodobé historii Turnova.

Turnov jako jedno z mála měst v republice má svůj vlastní městský svátek, kterým si chce připomínat významnou událost novodobých dějin nejen města, ale celé země. Turnov byl totiž první město v zemi, odkud přesně 28. května 1990 odešla rudá armáda. Ostatní vojenské základny opouštěla sovětská okupační armáda až později, například z Milovic dokonce odjely poslední transporty až v červnu 1991.

„Měli bychom si připomínat tyto historické události, předávat našim dětem a dalším generacím nezpochybnitelnou československou historii a nebát se říci, co se v Turnově na Vesecku od roku 1968 všechno dělo.“ uvedl starosta města Tomáš Hocke. Proto bude bíločervená městská vlajka vlát na všech městských budovách a organizacích.

Tento památný den se připomíná v Turnově již podruhé. Minulý rok, při příležitosti 25. výročí, odhlasovali zastupitelé města tento den za svůj městský svátek.

Městská vlajka

Vytvořeno 27.5.2016 11:27:37 | přečteno 704x | anna.supikova
load