Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Městský majetek je zase o něco opravenější

opravené schodiště do parku, autor: R. Drašnar

Město Turnov spravuje majetek v hodnotě více než 1,111 miliard korun a prostřednictvím svého odboru správy majetku zajišťuje jeho údržbu, úpravy či vylepšení. V poslední době byla realizována řada takových akcí.


Opravy a úpravy nepatří k těm milionovým, přijdou řádově jen na desítky či stovky tisíc korun. V součtu až do výše 15 miliónů, které jsou pro tento účel vyčleněny na letošní rok z městského rozpočtu. Dosud se od počátku roku podařilo například instalovat a opravit veřejné osvětlení v Mašově v Koutech za 30 tisíc korun, na Bukovině od kostelíku za 34 tisíce korun, v úseku Kobylka – Bukovina za 61 tisíc korun. Oprava osvětlení a chodníku v ulici Nad Perchtou stála 109 tisíc korun. Cestu od dolánecké železniční zastávky na Kobylku se podařilo opravit za 34 tisíce korun a lávku přes trať v Dolánkách za 16 tisíc korun. Díky opravě opěrné zdi na schodech ve Svěrácké bráně za 150 tisíc korun a opravě schodiště do parku u letního kina za 73 tisíce korun je nyní Skálova ulice a její bezprostřední okolí zase o něco hezčí. Opravy za 35 tisíc korun se dočkala Kopalova vyhlídka na Štřilovsku v podobě altánu. Nový plot v dolní části Mariánského hřbitova přišel městskou pokladnu na 50 tisíc korun. 60 tisíc korun stály dvě nové autobusové zastávky na Valdštejnsku a u čerpací stanice Benzina. „Město zaplatilo pouze materiál, výrobu a usazení zastávek na místo provedli zdarma hasiči z Pelešan,“ pochvalovala si vedoucí odboru správy majetku Ludmila Těhníková. Ta také sdělila, že byly za 280 tisíc korun zrekonstruovány dva městské byty v ulici 5. května a za 18 tisíc korun upraveno hřiště na Kobylce. „Úpravy provedli uživatelé hřiště, my jsme jim zaplatili pouze materiál,“ doplnila Těhníková. Ke středním a menším akcím je nutné přičíst i vyložené drobotiny. „Patří k nim třeba někde natřené zábradlí, vyrovnání sloupků nebo dopravních značek, mnohé malé opravy dláždění,“ uvedl starosta města Tomáš Hocke s tím, že se ve městě opravdu stále něco opravuje a vylepšuje.


Vytvořeno 23.7.2014 11:37:07 | přečteno 644x | Bc. Radek Drašnar