Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Městská policie se zabývá také preventivní činností

prevence MP, autor: R. Drašnar

Již sedmým rokem se Městská policie Turnov kromě jiného aktivně věnuje akcím preventivně výchovné činnosti. Na základních a středních školách realizuje přednášky na téma společensky nebezpečné jevy, bezpečnost v silničním provozu a rizika internetové komunikace.

Doby, kdy strážník přišel před školáky, aby jim vyčinil za nevhodné přecházení vozovky, nechal pak kolovat součásti svojí výstroje a barvitě líčil činnost policie, jsou již minulostí. V současnosti je pro preventivní činnost vyčleněn pedagogicky vzdělaný strážník, který po dohodě s vedením školy připraví počítačovou prezentaci na aktuální téma a přijde na přednášku. Její součástí je také vědomostní kvíz s odměnami za správné odpovědi. „Jen v týdnu od 3. do 6. června 2013 bylo na ZŠ Žižkova v Turnově realizováno celkem pět přednášek“, informuje str. Bc. Vladimír Hladík, který má u Městské policie Turnov prevenci na starosti. Prevence kriminality a společensky nebezpečných jevů je koncipována ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a Policií České republiky tak, aby aktuálně odrážela rizika a nebezpečí v jednotlivých oblastech. V provozu na pozemních komunikacích to mohou být krizová místa s ohledem na současnou dopravní situaci přímo ve městě a například v oblasti prevence kriminality páchané na seniorech jsou dnes aktuální nezákonné praktiky na prodejních akcích a podomní prodej. Velmi žádanou se v letošním roce stala přednáška na téma kybernetové  kriminality určená žákům 6. až 9. tříd základních škol a studentům středních škol, která se zaměřuje na rizikový prostor internetu, pojmy jako hoax, kyberšikana, kyberstalking, kybergrooming a další. Touto problematikou se již řadu let zabývá i projekt e-bezpečí, který realizuje tým Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. O tomto projektu je možné dozvědět se víc na stránkách www.e-bezpeci.cz.

Témat je samozřejmě mnohem více. Dopravní situace v Turnově a okolí i rizika spojená s užíváním drog a alkoholu mladistvých jsou aktuální stále. “Oblast prevence společensky nebezpečných jevů považuje městská policie v Turnově za velmi důležitou, ačkoliv její výsledky nejsou měřitelné,“ uzavírá str. Bc. Vladimír Hladík. Snad jen z vyjádření občanů a z ubývajícího počtu stížností a oznámení těchto negativních jevů se dá usuzovat, že tato činnost má význam a je pro občany města Turnova užitečná.

prevence MPprevence MP

Prevence MP

prevence MP, autor: R. Drašnar

prevence MP

 
prevence MP, autor: R. Drašnar

prevence MP

 
prevence MP, autor: R. Drašnar

prevence MP

 
prevence MP, autor: R. Drašnar

prevence MP

 
prevence MP, autor: R. Drašnar

prevence MP

 
prevence MP, autor: R. Drašnar

prevence MP

 
 
Vytvořeno 17.6.2013 13:52:15 | přečteno 1621x | Bc. Radek Drašnar