Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kostelík na Bukovině byl vysvěcen

Kostelík na Bukovině, autor: K. Preislerová

Kostel sv. Václava na Bukovině byl v neděli 31. srpna 2014 slavnostně vysvěcen.

K vysvěcení došlo v neděli odpoledne po 16. hodině, a to za účasti vedení města a téměř šesti desítek nejen místních občanů. Kostelík byl v minulých týdnech za více než 80 tisíc korun opraven. Rekonstrukce se týkala opravy střechy, atiky, venkovní fasády a vnitřní výmalby stěn. K dílu přispěli i místní obyvatelé Bukoviny. „Po 8 letech, kdy zde nebyly pořádány žádné bohoslužby a po rekonstrukčních pracích bylo třeba uvnitř i okolo řádně uklidit, opravit některé prvky vnitřního vybavení a mnoho dalších věcí“ sdělil místostarosta města Otakar Špetlík. Místní lidé se také podíleli na přípravách a výzdobě kostelíku k slavnostnímu znovuotevření. Vysvěcení probíhalo za přítomnosti biskupa litoměřického Mons. Mgr. Jana Baxanta a vikáře turnovské římskokatolické farnosti pana Václava Vlasáka. „Úžasnou atmosféru navodil ředitel Základní umělecké školy v Turnově pan magistr Bohuslav Lédl. On sám hrál na klávesy a jeho manželka zpívala písně.“ doplnil místostarosta. Další bohoslužba se v kostelíku uskuteční v neděli 28. září 2014 od 14 hodin. Kdy v den svatého Václava bude zároveň 75. výročí otevření kostelíku. Mši bude vést pan vikář Václav Vlasák. Všichni jsou srdečně zváni.


Kostelík na BukoviněKostelík na Bukovině

Vytvořeno 1.9.2014 11:26:32 | přečteno 891x | Ing. Klára Preislerová