Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Juta už nebude zapáchat

JUTA Turnov, autor: ilustrační foto

Občasný nepříjemný zápach linoucí se z výrobních prostor turnovského závodu společnosti Juta by měl být minulostí. V úterý 3. června se na tom na společné schůzce shodli starosta města Tomáš Hocke a ředitel závodu Zdeněk Janata.


Na zápach vycházející z průmyslového závodu na břehu Jizery si v poslední době stěžovali obyvatelé žijící v okolí na setkáních starosty s občany, jako problém byl definován na Fóru Zdravého města v únoru letošního roku a objevil se také v anketě potvrzující nejpalčivější problémy města. Proto se starosta města rozhodl rázně konat a setkal se s ředitelem turnovského závodu Zdeňkem Janatou, aby se dohodli o dalším postupu. „Zápach unikající občas do ovzduší vzniká především zapékáním hmoty při výrobě koberečků do aut, nevoní to od nás také při výrobě tepelné izolace ze lnu,“ informoval na společné schůzce Janata. „Domluvili jsme se, že pracovníci závodu zabezpečí výdech, kterým zápach uniká,“ sdělil starosta Hocke a doplnil, že opatření byla prozatím přijata na jeden měsíc. V jeho průběhu bude situace pečlivě monitorována a pak vyhodnocena. „V případě potřeby se domluvíme na dalších krocích,“ uzavřel Hocke s tím, že ze strany vedení závodu je vůle nepříjemný problém řešit ke spokojenosti turnovských obyvatel.


Vytvořeno 4.6.2014 14:01:52 | přečteno 666x | Bc. Radek Drašnar