Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Je sběrné místo na tříděný odpad skládkou komunálního odpadu?

objemný odpad, autor: OŽP MěÚ Turnov

V Turnově neustále řešíme společně s Technickými službami Turnov s.r.o. úklid v okolí sběrných míst na tříděné odpady.


Kontejnery na tříděný odpad jsou instalovány po městě proto, aby se lidé mohli aktivně zapojit do separace a tím sami přispěli k ochraně životního prostředí v Turnově. Je však zarážející, jak se někteří obyvatelé města chovají. „Fotografie z úterý 24. 6. 2014 ukazují situaci hlavně v sídlišti u nádraží ve Studentské ulici,“ sděluje pracovnice odboru životního prostředí turnovské radnice Zuzana Sedláková.Někteří občané mají pocit, že sběrná míst jsou vlastně sběrným dvorem. Z přiložených fotografií je vidět, že po rekonstrukci bytu někdo odložil objemný odpad ke stromu ve Studentské ulici, další obyvatelé již nepotřebovali části nábytku a tak je nechali na nejbližším místě před domem.“ Nemohu si odpustit poznámku o tom, proč někteří občané takto jednají,“ zamýšlí se Sedláková a pokračuje: „V současnosti je v Turnově zaveden místní poplatek za komunální odpad a každý je povinen platit. Město  zajišťuje pro všechny pravidelnou likvidaci komunálního odpadu od nemovitosti buď vyvážením kontejnerů, popelnic nebo odvážením pytlů.“  V provozu je také denně od pondělí do soboty sběrný dvůr na Vesecku, kde mohou občané odložit objemné části odpadu. Čili to, co se do popelnic nevejde. Ale i nebezpečné odpady. „Proto nemohu jednání některých lidí vůbec pochopit. Doufám, že se všichni občané Turnova a okolí zamyslí nad svým jednáním a uvědomí si, že jak se budeme my všichni v Turnově chovat, tak bude naše město vypadat,“ věří Sedláková.

objemný odpad

objemný odpadobjemný odpad

Vytvořeno 27.6.2014 14:37:41 | přečteno 525x | Bc. Radek Drašnar