Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hvězdárna bude přístupná všem

hvězdárna na Vrchhůře, autor: R. Drašnar

Na turnovské hvězdárně na Vrchhůře se bude v neděli 18. května 2014 konat Rodinný den.


Zábavné odpoledne, které začne v 11:00 hodin, nabídne spoustu atrakcí pro malé i velké návštěvníky. Bude možné pozorovat Slunce a pozemní cíle dalekohledy, dojde na ukázky astronomické techniky, vystaveny budou astrofotografie. Vyzkoušet si bude možné zábavné fyzikální a chemické pokusy. K dispozici bude trampolína, skákací boty, slackline i koloběžky. Děti se budou moci zúčastnit soutěží o hodnotné ceny. Chybět nebude občerstvení. Vstupné bude zdarma.

Ve 14:00 hodin se uskuteční slavnostní odhalení pamětní desky dr. Ivana Šolce, který se významně podílel na vzniku turnovské hvězdárny.

Rodinný den na hvězdárně 2014

Vytvořeno 14.5.2014 13:40:54 | přečteno 630x | Bc. Radek Drašnar