Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Děti otevřely park s hřištěm v Metelkových sadech

Metelkovy sady hřiště, autor: A. Šupíková

V září se slavnostně otevřelo další dětské hřiště v Turnově, které bylo realizováno společně s úpravou části parku v Metelkových sadech.

Projekt obnovy Metelkových sadů započal již v roce 2007 a od té doby bylo zpracováno několik variant studií a projektů na úpravu stávajících ploch parku. Původní plány byly aktualizovány na základě požadavků veřejnosti a učitelek z mateřských škol, které se aktivně podílely na definování požadavků pro dětské hřiště.

Otevření Metelkových sadů

Od května tohoto roku začaly stavební úpravy, které se zaměřily hlavně na přední část parku. Metelkovy sady se dočkaly důstojného vstupního prostoru, ve kterém se počítalo se zamezením nežádoucího vjezdu a stání automobilů. Vstup navíc obohatila nová informační tabule. V upravené části parku byly rekonstruovány cesty a zpevněné plochy. Byly kompletně rekultivované zelené plochy a dále byl doplněn potřebný mobiliář. V rámci prací, které proběhly v celkové výši zhruba 6 milionů korun, bylo zbudováno nové dětské hřiště pro potřeby malých i větších dětí. Dětské hřiště využilo terénních nerovností pro skluzavku. V areálu naleznete například pískoviště nebo různé dřevěné prvky na houpání, točení i prolézání. Pro větší děti je v neoplocené části hřiště dlouhá lanovka.

Otevření Metelkových sadů

Ve čtvrtek 7. září 201 proběhlo slavnostní otevření Metelkových sadů, které se zaměřilo hlavně na nejmenší obyvatele Turnova. Hned v úvodu dopoledního programu přivítal přítomné starosta města Tomáš Hocke, který představil všechny aktéry, kteří se podíleli na nové podobě parku. Kromě zástupců vedení města byl přítomen jeden z architektů ateliéru AND Ondřej Smolík, který vyzdvihl práci starosty a dalších zapojených lidí, kteří promýšleli každý detail parku pro maximální funkčnost a pohodlí návštěvníků. Po krátkých proslovech se přešlo k očekávanému přestřižení pásky, kterého se chopily děti z mateřských škol. Děti byly vybaveny vlastními nůžkami, takže slavnostního aktu stříhání se zúčastnilo zhruba padesát předškoláků. Každé dítě si na památku odneslo kousek pásky a hned poté se vrhlo vyzkoušet nové herní prvky. Pro děti byl vedle hřiště připraven také doprovodný program od Centra pro rodinu Náruč, během kterého se zachraňovaly pohádky. Dále byla k dispozici podzimní tvořivá dílnička, ve které si mohli přítomní návštěvníci vyrobit papírového draka.

Více fotografií naleznete na Facebooku Města Turnova.

Otevření Metelkových sadů

Otevření Metelkových sadů

Vytvořeno 12.9.2017 | přečteno 3038x | anna.supikova
load