Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dejte si pozor na neznámé „pracovníky vodáren“

pitná voda z kohoutku, autor: R. Drašnar

Varujeme obyvatele města, zejména seniory, před neznámými lidmi, kteří se snaží vetřít do domácností za účelem údajné kontroly kvality vody a prodeje vodních filtrů.


V uplynulých dnech byl na sídlišti u nádraží zaznamenán pohyb slovensky hovořících pánů, kteří vystupují jako zaměstnanci vodáren. Vypadají věrohodně, ale nemají auto vodárenské společnosti a ani se neprokazují žádným průkazem nebo pověřením. „Nějakým způsobem si obstarali mé telefonní číslo a adresu,“ popisuje jedna z obyvatelek sídliště a dodává: „Představili se nesrozumitelně a hned se hrnuli k vodovodním kohoutkům v kuchyni. Že prý máme špatnou vodu a nutně potřebujeme filtr.“ Uvedená paní jim na lep nesedla a zmínkami o „šmejdech“ a útočnými dotazy je od jejich počínání odradila. Lze však předpokládat, že se podobné obtěžování lidí bude opakovat. Může se opravdu jednat o podomní prodej vodních filtrů, může však jít i o zloděje. Proto veřejnost varujeme. Také sdělujeme, že pořízení filtrů není nutné k získání kvalitní pitné vody. „Informace dealerů filtrů o vodě z kohoutku jsou vymyšlené a zavádějící,“ konstatuje mluvčí společnosti Severočeské vodovody a kanalizace Iveta Kadianová a doplňuje, že obyvatelům Turnova je dodávána kvalitní pitná voda, která odpovídá platné legislativě a je pravidelně kontrolována.


Vytvořeno 14.3.2014 9:44:55 | přečteno 901x | Bc. Radek Drašnar