Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Centrum TOPTEC bylo otevřeno

TOPTEC Turnov 077

Regionální centrum speciální optiky a optoelektronických systémů TOPTEC bylo slavnostně otevřeno ve čtvrtek 23. května 2013.

Toto centrum je organizačně začleněno pod Ústav fyziky plazmatu Akademie věd ČR a vzniklo přímým rozšířením dřívější turnovské Vývojové optické dílny nákladem přesahující v první fázi 200 mil. korun. Projekt navazuje na více než 40 letou tradici výzkumu a vývoje optiky v Turnově.  Centrum TOPTEC je v současnosti jediným výzkumným a vývojovým pracovištěm se zaměřením na ultrapřesnou a speciální optiku v České republice, je vybaveno nejmodernější technikou a zařadilo se mezi špičková evropská pracoviště, o nichž se dobře ví i ve světě. Účastní se národních a mezinárodních výzkumných projektů a úkolů, je zapojeno i do řešení projektů kosmického výzkumu. V centru pracuje téměř třicítka vědců, výzkumníků a techniků pod vedením Víta Lédla.

Při slavnostním otevření Centra TOPTEC v budově turnovské Dioptry za účasti předsedy Akademie věd ČR Jiřího Drahoše a ředitele Ústavu fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i. Petra Křenka byla přítomna také náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Hana Maierová a vedoucí představitelé Města Turnova - starosta Tomáš Hocke a místostarosta Jaromír Pekař.

 TOPTEC Turnov 018

TOPTEC Turnov 026

TOPTEC Turnov 038

TOPTEC Turnov 060

TOPTEC Turnov 063

TOPTEC Turnov 074

Foto: Radek Drašnar

Vytvořeno 27.5.2013 16:42:22 | přečteno 2375x | Bc. Radek Drašnar