Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bývalá jatka půjdou k zemi

jatka, autor: R. Drašnar

Demolice bývalých jatek blízko železniční zastávky v Turnově začala v polovině července.

 

Komplex bývalých jatek, který mnoho let hyzdí okolí a býval často útočištěm bezdomovců a nekalých živlů, zbourá firma MAXI Group s.r.o. z Prahy – Břevnova. „Společnost prošla řádným výběrovým řízením, v němž nejprve skončila na druhém místě.  Vítězná firma nakonec odstoupila, takže jsme oslovili druhé v pořadí. Ti nabídku přijali a v pondělí 7. července jsme jim předávali staveniště,“ informovala vedoucí odboru správy majetku Ludmila Těhníková. V termínu do 10. prosince 2014 provede pražská firma za 468 243 korun úplnou likvidaci všech objektů a následnou úpravu terénu. „Nějaký materiál rozdrtí a předá k dalšímu využití, cihly očistí a prodá a také za železo obdrží nějakou sumu,“ vysvětlil investiční technik turnovské radnice Jiří Vocásek, proč je cena poměrně nízká. Ten také sdělil, že před předáním areálu demoliční firmě všechny prostory pečlivě zkontrolovali strážníci. „V monitorování bývalých jatek z důvodu bezpečnosti bude městská policie pokračovat i v průběhu prací. Jde nám o to, aby se na místě nenacházely nepovolané osoby a nedošlo při bourání k nějakému neštěstí, uvedl Vocásek. Demolici naplánovalo město před výstavbou sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada, aby se v bezprostřední blízkosti moderního komplexu nenacházely ošklivé chátrající budovy.


Vytvořeno 15.7.2014 10:01:24 | přečteno 984x | Bc. Radek Drašnar