Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výsadba alejových stromů v rámci obnovy zeleně v Turnově

V měsíci dubnu byla v Turnově provedena výsadba 248 ks alejových stromů v rámci projektů „Rekonstrukce zeleně na sídlištích v Turnově“ a „Rekonstrukce zeleně v ulici 5. května a v ulici Zborovské v Turnově“.

V měsíci dubnu byla v Turnově provedena výsadba 248 ks alejových stromů v rámci projektů „Rekonstrukce zeleně na sídlištích v Turnově“ a „Rekonstrukce zeleně v ulici 5. května a v ulici Zborovské v Turnově“. Na oba projekty byla Městem Turnov získána dotace z Operačního programu Životní prostředí.

Celkem bylo na sídlištích vysazeno 226 ks vzrostlých stromů o obvodu kmínku 14 – 16 cm a 16 – 18 cm.  Na sídlišti Přepeřská bylo vysazeno 65 stromů, na sídlišti Výšinka 128 stromů a na sídlišti Dělnická 33 stromů. V podzimních měsících letošního roku bude dosazeno ještě 17 stromů, které na jaře nebyly v okrasných školkách k dispozici v požadovaných velikostech.

V rámci druhého projektu, který se týká zeleně v ulici 5. května a Zborovské, bylo vysazeno 22 ks jasanů do chodníku v ulici 5. května. Koncem května bude na povrch rabátek instalována kovová mříž a stromy budou kotveny na 3 kůly.

Práce na obou projektech budou pokračovat v květnu a červnu, kdy budou vysazeny keře. Zbylé stromy na sídlištích a v ulicích budou dosazeny na podzim letošního roku. V průběhu roku budou také vybudovány mlatové cesty, dětská hřiště a osazeny lavičky.


Ing. Hana Malá, odbor životního prostředí, tel.: 481 366 152, e-mail: h.mala@mu.turnov.cz

Vytvořeno 2.5.2012 | přečteno 1312x | Richard Mochal
load