Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úpravy v Rývových a Metelkových sadech

Dne 30. 11. 2011 byl ukončen projekt podpořený z Operačního programu Životní prostředí. Jedná se o dosadbu dřevin v Rývových a Metelkových sadech v Turnově.

Dne 30. 11. 2011 byl ukončen projekt podpořený z Operačního programu Životní prostředí. Jedná se o dosadbu dřevin v Rývových a Metelkových sadech v Turnově.

Projekt "Obnova dřevinných vegetačních prvků v Rývových a Metelkových sadech" řešil úpravy dvou významných městských parků.

Autorem původní zahradní kompozice Metelkových sadů je špičkový zahradní architekt První republiky Josef Vaněk. Koncept travnatých ploch v kontrastu se zúženými alejemi a specifickým výběrem druhů je zcela ojedinělý a má nadnárodní význam.

V rámci projektu byly nově založeny modřínová a březová alej, dosazena byla buková alej. V rámci úprav Rývových sadů byla nově vysazena javorová alej, pod stávajícími stromy byly založeny keřové výsadby a na většině plochy parku byl založen nový trávník. Do Rývových sadů byl vysazen také tzv. Rohanův buk (Fagus sylvatica ´Rohanii´), kultivar českého původu pojmenovaný na počest knížete Rohana ze Sychrova.

Celkem bylo v rámci projektu vysazeno 2 021 ks dřevin (176 stromů a 1 845 keřů) a založeno 3 011 m2 nových trávníků.

Projekt v hodnotě 950 647,98 Kč včetně DPH realizovala firma Petr Vykrut z Ostravy – Hrabůvky. Na financování projektu byla získána dotace z Operačního programu Životní prostředí, a to ve výši 90 % z celkových uznatelných nákladů. Město Turnov se na financování projektu podílelo 10 %.

Ing. Hana Malá, odbor životního prostředí
Vytvořeno 5.12.2011 | přečteno 1242x | Richard Mochal
load