Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rekonstrukce zeleně v ul. 5. května a ul. Zborovské

V úterý 6. března 2012 začala realizace projektu „Rekonstrukce zeleně v ulici 5. května a v ulici Zborovské v Turnově“. Žádáme chodce a řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti a pokynů realizační firmy. Osazovací plány v příloze.

V úterý 6. března 2012 začala realizace projektu „Rekonstrukce zeleně v ulici 5. května a v ulici Zborovské v Turnově“, na který Město Turnov obdrželo dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Obnova zeleně navazuje na kompletní rekonstrukci povrchů, která proběhla v loňském roce.

Práce začaly kácením dřevin v ulici 5. května. V ulici Zborovské se již kácet nebude.

13 komnata ik, obrázek se otevře v novém okně13 komnata ik, obrázek se otevře v novém okně

V letních měsících roku 2009 byl proveden dendrologický průzkum, který vyhodnotil kompletní stav stromů a porostů. Celkem bylo v rámci ulice 5. května hodnoceno 83 ks vzrostlých stromů, 8 ks skupin keřů, 1 zapojená skupina stromů a keřů a 1 skupina stromů. 

Ke kácení byly navrženy dřeviny havarijní, dřeviny ve velmi špatném zdravotním stavu, torza, odumírající exempláře a dále dřeviny neperspektivní, výrazně zahušťující porost.

Část dřevin již byla pokácena v souvislosti s kompletní rekonstrukcí povrchů. V letošním roce bude pokáceno celkem 22 ks dřevin, 3 skupiny keřů a 1 zapojená skupina stromů a keřů. Kácení bude probíhat ve svahu pod plechovými garážemi, kde bude odstraněna většina odumírajících douglasek a silně vykloněné neperspektivní břízy.

V páse před řadovými rodinnými domy nad odbočkou k nemocnici budou odstraněny veškeré dřeviny a v porostu před urnovým hájem budou pokáceny břízy a dvě lípy ve špatném zdravotním stavu. Veškeré dřeviny byly označeny reflexní barvou.

Žádáme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti a pokynů realizační firmy.

Ing. Hana Malá (odbor životního prostředí)

(Foto: K. Doubravová)

Přílohy - osazovací plány:

  • Osazovací plán - úvod ikona souboruZDE
  • Osazovací plán č. 1 - ikona souboruZDE
  • Osazovací plán č. 2 - ikona souboruZDE
  • Osazovací plán č. 3 - ikona souboruZDE
  • Osazovací plán č. 4 - ikona souboruZDE
  • Osazovací plán č. 5 - ikona souboruZDE
  • Osazovací plán č. 6. - ikona souboruZDE
Vytvořeno 7.3.2012 | přečteno 1281x | Richard Mochal
load