Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Plánované akce na rok 2013 v oblasti veřejné zeleně

výsdba keře

Na rok 2013 je v oblasti veřejné zeleně plánována celá řada akcí, např. osázení závěsných nádob, výsadba nové zeleně a dosadba zeleně.

Závěsné nádoby s osázenými letničkami budou umístěny na  náměstí Českého ráje, náměstí  B. J. Horáčka, v ulicích  Antonína Dvořáka, Sobotecká, Skálova, Trávnice a na starém mostě přes Jizeru. Celkem bude osázeno 70 nádob. Zakázku provede na základě předchozího výběrového řízení a následně uzavřené smlouvy Jan Hájek - Zahradnictví, Turnov.

Kolem dopravního terminálu  bude z důvodu oživení prostoru provedena v trávníkových plochách výsadba  nízkých dřevin, trvalek, popř. budou na vhodných místech dopravního terminálu umístěny mobilní nádoby se zelení. Před Mariánským kostelem, v návaznosti na rekonstrukci ul. 28. října, bude provedena revitalizace travnaté plochy. Je zde navržen trvalkový záhon tak, aby jeho efekt byl celoroční.  V průběhu celé vegetační sezóny se v ploše vystřídá celá plejáda barev a tvarů květů a listů vysázených trvalek.

Drobné dosadby zeleně budou provedeny v  Nádražní ulici, v parku před Billou, v Žižkově ulici a v kruhových  křižovatkách po městě.

Ing. Miloslava Šípošová, vedoucí odboru životního prostředí

Vytvořeno 14.2.2013 9:28:50 | přečteno 930x | Bc. Radek Drašnar