Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Obnova zeleně na sídlištích Přepeřská, Výšinka a Dělnická

Vážení občané, ve čtvrtek dne 23. 2. 2012 začala realizace projektu "Rekonstrukce zeleně na sídlištích v Turnově". Osazovací plány naleznete v příloze.

Vážení občané, ve čtvrtek dne 23. 2. 2012 začala kácením dřevin realizace projektu "Rekonstrukce zeleně na sídlištích v Turnově". Akce potrvá do konce listopadu t.r.

Po vykácení nevhodných dřevin budou plochy osazovány novou zelení. Osazovací plány všech tří sídlišť naleznete v příloze.

Ing. Hana Malá, odbor životního prostředí, tel.: 481 366 152, h.mala@mu.turnov.cz

Přílohy:

  • Osazovací plán sídliště Přepeřská ikona souboruZDE
  • Úprava zeleně sídliště Výšinka ikona souboruZDE
  • Osazovací plán sídliště Výšinka č. 1 ikona souboruZDE
  • Osazovací plán sídliště Výšinka č. 2 ikona souboruZDE
  • Osazovací plán sídliště Dělnická ikona souboruZDE
    (realizovat se budou pouze úpravy na pozemcích ve vlastnictví Města Turnov)

Doplnění o aktuální informace ze dne 28. února 2012: 

Aktuální informace k akci  „Rekonstrukce zeleně na sídlištích v Turnově“
Od 23. 2. probíhá na sídlištích kácení dřevin. Kácení je v souladu s inventarizačními tabulkami a návrhem, který vypracoval autor projektu. Vzhledem k tomu, že inventarizace dřevin (tj. vyhodnocení jejich zdravotního stavu a provozní bezpečnosti) proběhlo na přelomu roku 2009/2010, došlo oproti projektu k několika změnám. Všechny změny jsou vyvolané zhoršeným zdravotním stavem dřevin  a změnou podmínek okolí, kdy např. nedošlo k pokácení několika dřevin, protože v jejich blízkosti musely být pokáceny jiné dřeviny poškozené vichřicí v roce 2010. Veškeré změny oproti projektu byly učiněny po projednání s autorem projektu, který má v rámci akce autorský dozor. Autor projektu byl osobně dne 13.2.2012 přítomen značení stromů a veškeré změny odsouhlasil, přičemž většinu změn inicioval sám. Veškeré změny byly předány také realizační firmě.

Sídliště Přepeřská

Kácení na sídlišti proběhlo ve čtvrtek 23.2.2012. Oproti projektu byly navíc pokáceny 4 dřeviny, přičemž jedna byla zcela suchá, dvě měly špatný zdravotní stav a jedna dřevina byla havarijní. Oproti projektu se naopak nepokácely  4 dřeviny. Celkový počet pokácených dřevin je tak stejný jako počet dřevin navržený ke kácení.
13 komnata ik, obrázek se otevře v novém okně

Sídliště Dělnická

Kácení na sídlišti proběhlo v pátek 24.2.2012 a bylo provedeno v souladu s projektovou dokumentací.

Sídliště Výšinka

Kácení na sídlišti probíhá od pondělí 27.2.2012 a mělo by být ukončeno ve středu 29.2.2012. Oproti projektové dokumentaci bude navíc pokáceno 7 dřevin, jejichž zdravotní stav je špatný a provozní bezpečnost zhoršená. Oproti projektu nebude pokáceno 8 dřevin.
13 komnata ik, obrázek se otevře v novém okně

(foto: K. Doubravová)

Vytvořeno 22.2.2012 | přečteno 1718x | Richard Mochal
load