Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

První svoz a vážení pytlů s odpady v roce 2014 odhalil drobné nedostatky

pytlový sběr, autor: OŽP MěÚ Turnov

Ve čtvrtek 2. ledna 2014 pracovníci turnovských technických služeb poprvé svezli a vážili pytle s tříděným odpadem podle nového motivačního systému. Při vážení na sběrném dvoře na Vesecku bylo zjištěno několik nedostatků.

 

  • Někteří lidé zaregistrovaní do nového systému motivace používají současně se štítky s jménem a adresou  také štítky s čárovým kódem, což není nutné. Pro snazší vážení je potřeba použít pouze štítky s čárovým kódem. 

  • Na některých pytlích byl nevhodně umístěn štítek, například na vnitřní straně zavázaného pytle nebo na spodní části pytle, čímž byla ztížena manipulace a načítání štítků. Štítky je nutné nalepit na vnější část horní poloviny pytle tak, aby je bylo možné co nejsnadněji načíst.

  • Objevil se případ, kdy kovová lišta protrhla šedý pytel a několik dalších pytlů poškodila. Do šedých pytlů pro směsné kovy vkládejte pouze odpady vznikající z běžného chodu domácnosti – plechovky od potravin, plechovky od nápojů, kovové obaly od kosmetiky, ostatní kovové obaly, např. hliníková víčka od jogurtů a další drobné hliníkové obaly. Do těchto šedých pytlů rozhodně nepatří kovové obaly od barev a jiných nebezpečných látek, kovové odpady vznikající při stavebních úpravách nebo opravách domů a bytů, např. kovové lišty, kabely apod.

  • Na některých pytlích byl umístěn nesprávný čárový kód příslušného odpadu. Například na pytli určeném na plasty byl čárový kód papíru, takový pytel nemohl být započten. Používejte, prosíme, správné štítky označující příslušný druh odpadu.

Děkujeme, že třídíte odpady a že jste se zařadili mezi téměř 200 domácností, které byly hned na počátku roku 2014 evidovány v novém motivačním systému. O tom, jak pytlový sběr tříděného odpadu probíhá, budete informováni  na internetových stránkách města Turnova.
Vytvořeno 6.1.2014 11:25:23 | přečteno 1189x | Bc. Radek Drašnar