Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zákonná ohlašovací povinnost pro původce nadměrných či nebezpečných odpadů

Sběrný dvůr Vesecko, autor: Kateřina Doubravová

Městský úřad Turnov, odbor životního prostředí, upozorňuje, že podle zákona o odpadech musí povinné subjekty podávat hlášení za rok 2012 prostřednictvím ISPOP - Integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností.

Povinnými subjekty jsou původci odpadů a oprávněné osoby, kteří nakládají nebo produkují více než 100 kg nebezpečných odpadů za kalendářní rok nebo více než 100 tun ostatních odpadů za kalendářní rok.
Pro ohlašování prostřednictvím ISPOP je podle zákona č. 25/2008 Sb., povinná registrace subjektu v systému ISPOP. Bez této registrace nelze splnit ohlašovací povinnost.
Doporučujeme provést registraci subjektu v ISPOP již nyní a minimalizovat tak možnost delší časové prodlevy při zpracování žádosti o registraci, to znamená, abyste včas získali přístupové údaje do systému ISPOP a podali hlášení v řádném termínu do 15. 2. 2013.
Více informací na www.mzp.cz, www.ispop.cz, odpady.inisoft.cz.

Ing. Milan Sehnal, odbor životního prostředí

Vytvořeno 17.12.2012 15:14:10 | přečteno 1286x | Kateřina Doubravová
load